Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na občinski proslavi navdušili "Prifarci"...


KULTURA

| |
17.06.2013      18:29
A A

Na občinski proslavi navdušili "Prifarci"


Občina Log - Dragomer je v zadnjih štirih letih ob občinskem prazniku, 30. maju, pripravila štiri odlične prireditve, ki so občinstvo navdušile. Letošnjo slovesnost so tako kot prejšnja leta zaznamovali govor župana Mladena Sumine, podelitev priznanj in glasbeni program. Polno večnamensko dvorano so s svojo glasbo dvignili na noge Prifarski muzikanti.


Deli:

Praznik Občine Log - Dragomer je tudi letos zaokrožila osrednja proslava, ki je bila prava paša za ušesa, oči pa tudi brbončice, ki so jih obiskovalci razvajali po koncu uradnega dela prireditve. Tako kot prejšnja leta je občane in povabljene goste pozdravil župan Mladen Sumina, ki se je v svojem nagovoru sprehodil po prehojeni enoletni poti, se spomnil investicij in dogodkov, ki so zaznamovali zadnje leto, tako na občinski kot državni ravni: "Marsikaj, izrečeno pred letom, še vedno drži. Razmere se, zlasti če govorimo o razmerah na globalni ravni, ne spreminjajo, nasprotno, slabšajo se. Krizne razmere še kar trajajo. Posledice, ki temu sledijo, so znane. Če omenim samo en element: statistika kaže, da se tudi v našem lokalnem okolju povečuje stopnja nezaposlenosti; ta je v tem trenutku 9,1-odstotna in v vztrajnem porastu. To je skrb vzbujajoče." Kot je povedal, je med ljudmi veliko želja, pripomb in predlogov, kaj vse je treba postoriti, in predlogom, ki so rešljivi, tudi sledijo ter jih poskušajo uresničiti. "Naj omenim kanalizacijo. Nujna je. Pet let se intenzivno dela na projektu, projekti so pripravljeni, služnosti po dveh letih težav pridobljene, gradbena dovoljenja v pridobivanju, razpis je objavljen; še vedno upamo na kohezijska sredstva v perspektivi 2007–2013, sicer pač eno leto pozneje oziroma v letu 2014. Toda velik problem predstavljajo tudi priključki, ker bodo za gospodinjstva pomenili strošek, in tudi strošek vzdrževanja bo neprimerno večji, kar pomeni, da bo cena kanalščine občutno višja," je pojasnil župan, ki je omenil še gradnjo plinovodnega omrežja, pripravo dokumentacije za visoko cono Lukovica, asfaltiranje Barjanske in Vrhovčeve ceste, posodabljanje hidrantnega omrežja, aktivnosti okrog OPN in drugih OPPN ter večje prireditve, ki jih je letos gostila občina. V svojem govoru je občanom predstavil tudi letošnje občinske načrte: "Lani smo prihranili skoraj 600 tisoč evrov, ki jih bomo še kako potrebovali, ko bomo začeli uresničevati že pripravljene in načrtovane projekte. Letos bo asfaltiranih nekaj cestišč, sledila bo sanacija kurilnice v šoli in prehod na kurjenje s plinom, adaptirali bomo vrtec na Logu, nadaljevali vse aktivnosti za sprejem OPN ter vse že omenjene projekte, ki potekajo ... Kreditov zaenkrat nimamo."

Občina Log - Dragomer je dobila prvega častnega občana
Laskavi naziv častnega občana je prejel Matija Nik. Ta se je že od leta 1966 vključeval v različne akcije v okviru Krajevne skupnosti Log, sodeloval je ob ustanovitvi Občine Log - Dragomer ter bil med drugim en mandat predsednik Društva upokojencev Log. Priznanji grb občine sta letos dobila Zvonimir Mencej in Osnovna šola Log - Dragomer, poleg tega pa so podelili še tri priznanja občine in dve priznanji župana.

Za pravi žur poskrbela temperamentna skupina, zvesta etno glasbi
Ustvarjalci prireditve so glasbeni in zabavni del prireditve prepustili uspešni skupini iz Kostela, ki je v večnamenskem prostoru Osnovne šole Log - Dragomer s svojo odlično glasbo in nastopom med občinstvom povzročila pravo evforijo. Prifarski muzikanti so skupina, ki je svojo glasbeno pot začela leta 1987 pri Fari v Kostelu. S pesmijo in vižami ohranjajo bogato in raznoliko slovensko ljudsko izročilo, v zadnjih letih pa se preizkušajo tudi v zimzelenih melodijah in pesmih dalmatinskih klap. Poseben zvok dajejo skupini tamburaški inštrumenti, violina, harmonika in druga tradicionalna glasbila. Odlikuje jih tudi štiriglasno petje, kakršno se je nekoč slišalo po naših vaseh. Glasbeni kritiki jih uvrščajo med najboljše etno skupine na Slovenskem in svoj sloves so upravičili tudi tokrat. Nasmejani, navdušeni obrazi, glasni aplavzi, vzkliki in želja, da bi glasba zvenela in zvenela ... Prifarci so igrali dobro uro in se večkrat vrnili na oder, občinstvo pa je izjemno uživalo; poslušalci so muzikante ob njihovi zadnji pesmi nagradili z glasnimi ovacijami, celotna dvorana pa je med pesmijo stala in jih spremljala s ploskanjem. Po prireditvi je bilo med obiskovalci slišati same pozitivne komentarje in odzive – že so se veselili prihodnje proslave.

 

Besedilo in fotografije: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!