Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Log-dragomerško občinstvo nasmejali ......


KULTURA

| |
03.03.2015      19:24
A A

Log-dragomerško občinstvo nasmejali Borovničani


Log, 28. februar 2015 – Borovniška dramska skupina Šota se je log-dragomerškemu občinstvu v dvorani gasilskega doma na Logu predstavila s svojo novo komedijo Oblast je slast. Gre za nadaljevanje zelo uspešne predstave Oblast, ki so jo borovniški gledališčniki prvič uprizorili na silvestrski večer 2013.


Slika je simbolična.
Slika je simbolična.
Deli:
Zgodba, ki jo je napletel Vinko Möderndorfer, priredila pa Slavica Marta Ošaben, je prepričala občinstvo v dvorani gasilskega doma na Logu, kamor je borovniške gledališčnike povabil KUD Kosec. Dramska skupina Šota je na oder postavila komedijo Oblast je slast, v kateri občinstvo spremlja poslanca Anteja Pešaliča, ki mu je politični položaj nanesel zajeten kupček denarja. Njegovo brezskrbno življenje zaplete ustanovitev komisije za proučevanje premoženja sodržavljanov, ki preiskave začne kar v vodstvenih krogih. Zato Antejeva družina poskuša ustvariti vtis, da je revna. Anteju pa za vrat diha tudi mafija, saj se njegov tajnik pri njej precej zadolži. Komične zaplete so napletali Sašo in Slavko Pristavec, Lili Kogovšek, Polona Kržič, Jani Bolarič, Mateja Turšič in Ciril Košir. 
Kot nam je zaupal Slavko Pristavec iz dramske sekcije Šota, ki se je predstavil v vlogi tajnika Drageca, so se zelo razveselili množičnega obiska predstave. Dvorana je namreč tudi tokrat pokala po šivih. »Občinstvo je tudi odlično sodelovalo in spremljalo zgodbo, tako da je bil smeh pogosto prisoten, kar nas je zelo razveselilo,« je povedal Pristavec.

V. Lovrenčič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!