Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ljudje z Ljubljanskega barja na ogled tudi v ......


KULTURA

| |
19.11.2013      7:31
A A

Ljudje z Ljubljanskega barja na ogled tudi v Logu - Dragomerju


Osnovna šola Log - Dragomer je med 4. in 18. novembrom gostila razstavo črno-belih fotografij z naslovom Ljudje z Ljubljanskega barja. Razstavo je pripravil KP Ljubljansko barje v sodelovanju z lokalnimi društvi iz sedmih barjanskih občin. Večnamenski prostor je ob odprtju pokal po šivih, program pa so s petjem popestrili vrtčevski in osnovnošolski otroci.


Deli:

Sedem občin, sedem različnih tematik, spomini na preteklost in ljudi, ki so nekoč živeli na Ljubljanskem barju, vse to prikazuje razstava, ki jo je Krajinski park (KP) Ljubljansko barje pripravil v sodelovanju z Muzeji in galerijami mesta Ljubljana, barjanskimi občinami, društvi in posamezniki. Razstava Ljudje z Ljubljanskega barja ni le zbirka starih, črno-belih fotografij, ki so nastale pred letom 1950, temveč je tudi dokument, ki nemo priča o življenju naših prednikov na Ljubljanskem barju. "Vsaka fotografija je tudi spomin, spomin posameznika ali celotnih skupnosti, je izpoved in zgodba o življenju na tem posebnem koščku slovenske zemlje," so povedali na JZ KP Ljubljansko barje in se ob tem zahvalili vsem, ki so odprli svoje domove, očistili prah s starih škatel in odstrli svoje spomine. In takih ni bilo malo. "Zbranih je bilo več kot 500 fotografij, ki jih je prispevalo 37 posameznikov," je pojasnil Dejan Veranič. Kot smo še izvedeli, so se zaradi izjemnega odziva težko odločili, katere fotografije ustrezajo merilom projekta in katere bodo vključili na razstavo.

Pripravljavci so razstavo postavili zato, ker so želeli predstaviti podobo Ljubljanskega barja pred letom 1950. Kot je na odprtju pojasnil Veranič, je prav, da vemo, kakšno je bilo Ljubljansko barje v preteklosti in kako so ljudje nekoč tu živeli; kot je dodal, smo konec koncev to tudi podedovali. Veranič se je na odprtju skupaj z nastopajočimi otroki in drugimi obiskovalci sprehodil skozi razstavo ter jim pojasnil, kako je nastajala in kaj prikazuje. "Konceptualno je bila razstava sestavljena tako, da je na vsakem panoju eno območje, prikazujejo pa dejavnosti, ki so značilne za celotno območje Ljubljanskega barja. Na eni strani lokalno, ki je povezano z regionalnim," je še povedal naš sogovornik.

Na odprtju je spregovoril tudi župan Mladen Sumina, ki se je v svojem nagovoru zahvalil krajinskemu parku, KUD Kosec in Odboru za ohranjanje kulturne dediščine in starih običajev, ki so prispevali k tej razstavi. Dejal je, da je lepo spoznati, kakšno je bilo nekoč življenje na območju Ljubljanskega barja, hkrati pa je pozval kulturno društvo, naj v prihodnosti še samo organizira razstavo, in sicer o značilnostih območja Občine Log - Dragomer.

Odprtje razstave so sicer s prijetnim programom popestrili otroški zborček iz vrtca Dragomer, osnovnošolski zborček in Orffova skupina.

 

V. E.

Foto: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!