Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lepota klekljane čipke na ogled v Cankarjevi ......


KULTURA

| |
06.05.2015      16:12
A A

Lepota klekljane čipke na ogled v Cankarjevi knjižnici


Vrhnika, 5. maj 2015 – Kulturno-umetniško društvo Kosec je v sodelovanju z vrhniško knjižnico in Zavodom Ivana Cankarja Vrhnika pripravilo razstavo, na kateri se je enajst Koščevih spretnih umetnic predstavilo z več kot 80 čudovitimi čipkami. Razstavo Milina klekljane čipke bo Cankarjeva knjižnica na Vrhniki gostila še do 15. junija.


Deli:
Društvo iz Občine Log - Dragomer je razstavo pripravilo v okviru 25. festivala Cankarjevi dnevi, ki se na Vrhniki odvija ob občinskem prazniku in obletnici rojstva Ivana Cankarja. Spretne klekljarice, ki svoje izdelke ustvarjajo v Domu upokojencev Log, se bodo z razstavo več kot en mesec predstavljale obiskovalcem knjižnice ter tistim, ki bodo knjižnico obiskali posebej zato, da bi videli skrivnostne vzorce, ki jih klekljarice spletajo s prepletanjem belih niti. Razstavo so v knjižnici odprli v začetku maja in jo popestrili s krajšim kulturnim programom, ki so ga soustvarjali mladi trobentač Jakob in pevke Ženskega pevskega zbora Spominčice.
Ob tej priložnosti je zbrane nagovorila tudi Katja Hvalica in se v svojem nagovoru sprehodila skozi desetletje ustvarjanja klekljanih čipk na Logu. »Danes se je v knjižnici naselilo zelenje in cvetje v belem, ki našo klekljarsko družino povezuje že deset let. Leta 2004 se je začelo kot šepetanje, kot dihanje v Društvu upokojencev Log, in se potem širilo kot ljudska pesem, od ust do ust, od rok do rok, od srca do srca. Glasba lesa in prepletanje niti sta nas čisto prevzela.« Od začetka sta skrivnosti čipke in veščine klekljanja delili mentorici Ivica Česnik in Helena Likar. »Znali sta vzbuditi željo po ustvarjanju in napredovanju, po novih vzorcih in tehnikah, po lastnih rešitvah. Izdelki so se množili, radostno smo z njimi obdarovale ljubitelje čipke od blizu in daleč. Najlepše je klekljati za darilo. V čipko so vpletene in zakvačkane ure in ure prijaznih misli na drago osebo, tako postane čipka dragocen spomin.« Čipkarice družijo volja do učenja, medsebojna pomoč in skupni rezultati, prikazani ob različnih priložnostih v bližnji in daljni okolici, tokrat na Vrhniki.
Če ste zamudili odprtje razstave, si to lahko ogledate še do 15. junija.

V. Lovrenčič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!