Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

jasno
Popoldne bo večinoma delno jasno, občasno ponekod tudi zmerno do pretežno oblačno. Zvečer se bo od zahoda pooblačilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 7, na Primorskem do 10 °C.
2°C | 9°C
nedelja, 21.01.2018
2°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
9°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturno društvo izdalo revijo


KULTURA

| |
10.12.2014      19:06
A A

Kulturno društvo izdalo revijo


Poimenovali so jo Kosec, po redki ptici z barjanskih travnikov, po kateri ime nosi tudi kulturno društvo. V prvi številki so predstavili življenjske zgodbe soobčanov, ki so za svoje delo prejeli najvišje državne ali mednarodne nagrade ali priznanja, oziroma staroselcev, ki so bili rojeni ali so preživeli mladost v naših krajih med obema svetovnima vojnama. Naslednja številka bo tematska, v njej bodo predstavili svoje društvo in številne dejavnosti, s katerimi so popestrili kulturni vsakdan v občini.


Deli:

V prvi številki so objavili pogovore s tremi občani: akademskim slikarjem, ilustratorjem in avtorjem animiranih filmov ter profesorjem in dobitnikom številnih prestižnih nagrad, Milanom Eričem z Loga; nekdanjim rektorjem ljubljanske univerze, profesorjem in dobitnikom državnih in mednarodnih nagrad, akademikom prof. dr. Miho Tišlerjem z Lukovice, ter staroselko Tončko Bravhar, ki se še dobro spominja, kakšen je bil Dragomer v njenem otroštvu in mladosti, pred skoraj devetdesetimi leti. Vse tri življenjske zgodbe je v zanimive pogovore strnil Darijan Novak, ki je o sogovornikih dejal:»Nobenega od občanov nisem osebno poznal, ko sem sprejel nalogo«. A sem se od njih veliko naučil in jih globoko spoštujem.« Spoznavanje, izmenjav idej in spoštovanje je eno od poslanstev objavljanja Pogovorov. Naslednja številka bo tematska, predstavili bodo svoje društvo ter  nadaljevali  s pogovori z občani.

Ideja o nastanku revije je dozorela po ustanovitvi Sekcije DVIG, ki jo vodi Nika Gams, in s skupnimi idejami so se dokončno odločili za izdajo revije. »Prvi reviji smo dali naslov Pogovori z občani. Oblikoval se je uredniški odbor in po letu dni trdega dela smo izdali revijo. Pri izdaji sta imela največ zaslug Darijan Novak in Olga Drofenik,« je povedala predsednica KUD Kosec, Anica Vengust..

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!