Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
15°C | 28°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 19°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Že peta pravljična urica na Logu


KULTURA

| |
15.03.2018      9:38
A A

Že peta pravljična urica na LoguDeli:

V četrtek, 1. marca, smo imeli na Logu že peto pravljično urico. Čeprav je bila narava še vedno odeta v debelo snežno odejo, je bila tematika že nekoliko pomladna. Otroci so z zanimanjem prisluhnili pravljici Čuden ptič. Govori o majhnem, drobnem dečku, ki mu soseda v prispodobi reče, da je res »čuden ptič«. Fant se zaradi te opazke zamisli in začne ugotavljati, v čem je podoben pticam. Opazuje se v ogledalu, če mu morda raste perje, obišče knjižnico in prebere vse, kar najde o pticah. Poišče celo svojo taborniško opremo, spleza na drevo in z daljnogledom opreza za njimi. Odkrije veliko raznovrstnih ptic: pisane, majhne, pa tudi take s čopom na glavi in z dolgimi nogami, vendar ne more ugotoviti, v čem bi lahko bil podoben pticam. Na koncu si izdela še ptičji kostum in skuša poleteti, a pristane na tleh in dokončno ugotovi, da ni ptič. Ravno v trenutku, ko se ves potolčen pobira s tal, pride mimo soseda s svojim psičkom, ki na ves glas laja na ubogega fantiča. Gospa tokrat psička poimenuje »petelinček«, fant pa si misli, da ima gospa morda težave z razločevanjem živali.

Po pravljici so otroci še ustvarjali. Vsak je izdelal svojega »čudnega ptiča« iz barvnega papirja. Ugotovili smo tudi, zakaj je gospa iz pravljice fantu rekla »čuden ptič« in zakaj je svojega psička označila za »petelinčka«, pa tudi, komu bi lahko rekli, da je »nočna ptica« in kdo »krade kot sraka«. Pogovarjali smo se tudi, kakšne nenavadne ptice so otroci že videli, katere ptice so jim najbolj všeč, katere se lepo oglašajo. Pozimi, ko v naravi ni dovolj hrane, tudi otroci občasno poskrbijo za ptice in jim skupaj s starši v krmilnice natrosijo sončnična semena. Zdaj pa že vsi komaj čakamo pomlad, ko se bodo ptički »ženili« in nas razveseljevali s čudovitim žvrgolenjem.

 

Barbara Kuzmič, fotografija: BK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!