Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo oblačno, le na severovzhodu bo sprva še malo jasnine. Zjutraj bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Ob morju bo popoldne zapihal jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem, v noči na nedeljo pa zajel vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 9 do 15 °C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jesen v KUD Kosec


KULTURA

| |
15.10.2013      10:11
A A

Jesen v KUD KosecDeli:
Za nami je prijetno, lepo, toplo poletje. Upam, da ste ga preživeli aktivno, v družbi svojih prijateljev, družine, v gorah, na morju ali na enodnevnih izletih. Smo na pragu letnega časa, ko bodo zeleno podobo narave marsikje zamenjale rumene ali rdeče barve. Tega časa se veselimo, obarvanost pritegne našo pozornost in nas tako očara, da nam v naravi in med rastlinami nikoli ni dolgčas.

Kot narava smo se tudi mi, v KUD Kosec obnovili in osvežili. V začetku septembra smo uspešno kandidirali na javnem razpisu za sofinanciranje programov in projektov kulturne dejavnosti v občini, ki ga je razpisala Občina Log - Dragomer. To nam je dalo krila in sprejeli smo izziv, da ustanovimo nove sekcije. Ravnokar se ustanavljajo, zato člane društva in krajane vabimo, da se nam pridružijo. Poleg klekljarske in likovne sekcije, odbora za ohranjanje kulturne dediščine, pridobivanja znanja iz tujega jezika, medgeneracijskega sodelovanja, literarnega krožka in pevskega zbora smo v septembru ustanovili še ustvarjalne delavnice, ki jih bodo vodile Nevena Kralj, Milica Lavrenčič, Anica Vengust, Marjeta Tešanovič, Martina Brajič, Marinka Mojškerc in Barbara Nardoni. Delavnice se bodo odvijale tedensko, o njihovi vsebini in terminih pa vas bomo obveščali prek spletne strani, napovednika v Našem časopisu in plakatov.

Želja po druženju ob dobri hrani, lastni pridelavi začimb in zelišč ter zdravljenju osnovnih obolenj z zelišči je pripomogla, da smo k sodelovanju povabili Ljubico Malavašič in Vido Kalič, ki vas bosta popeljali v zeliščne kotičke, kjer boste lahko občudovali in nabirali zeli za lastne potrebe. Zanimanje za kuhinjska in zdravilna zelišča se iz leta v leto povečuje, zato vse tiste, ki bi radi vstopili v skrivnostni svet zelišč, vabimo, da se nam pridružite.

Da pa ne bi samo gojili in nabirali zelišč, smo poskrbeli tudi za knjižne molje. Ustanavljamo knjižnico pod vodstvom Danice Jazbinšek, vendar imamo za zdaj težave s prostorom. Upamo, da nam bo sreča mila in se nas bo kdo od zaprošenih usmilil ter nas sprejel pod svojo streho. Močno si želimo ustanoviti tudi mešani pevski zbor z instrumentalno spremljavo in plesno skupino. Oživili pa smo gledališko sekcijo za šoloobvezne otroke, ki jo vodi g. Emir Juršič. Za šoloobvezne otroke pripravljamo tudi obisk klekljarske delavnice pod vodstvom Katje Hvalice.

Vse kandidate, mlade, malo mlajše in starejše, vabimo, da se nam pridružijo. Če bi morda kdo prevzel mesto pevovodje, ga bomo zelo veseli. Svojo udeležbo nam za vse naštete sekcije javite na tel. št. 064 159 939 ali pišite na e-naslov KUD.KOSEC@gmail.com.

Ne zamudite! Pridružite se nam in postanite naš član!

 

KUD Kosec

Anica Vengust
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!