Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ekskurzija bralnega krožka v Maribor in ......


UMETNOST

| |
08.12.2014      15:21
A A

Ekskurzija bralnega krožka v Maribor in srečanje s Tonetom Partljičem


Jesenska srečanja bralnega krožka smo obogatili z raziskovalnim izletom v Maribor 3. novembra in s srečanjem s Tonetom Partljičem, ki smo ga spoznavali pred poldrugim letom. Srečanje nam je uspelo organizirati s pomočjo naše Olge in gospe Ane Marije Pušnik, predsednice Kulturnega društva Maribor Studenci, ki sta bili nekdaj pisateljevi sošolki, ter članov KD Studenci (nekaj se nam jih je samoiniciativno pridružilo na junijskem spoznavanju prelepe zamejske Koroške).


Deli:

Na pot smo se odpravili s kombijem, ki ga je tudi tokrat varno vozil naš Jakob, okrepljeni z Olginim osebnim vozilom, saj bi sicer ne mogli vsi na pot. Člani Kulturnega društva Maribor Studenci, ki se ponaša z bogato, 80-letno tradicijo, so nas sprejeli v svojih prostorih v montažni Marlesovi hiši sredi velikega vrta. Skupaj s svojo predsednico so nas presenetili s toplim sprejemom in pogostitvijo, predstavili so nam delovanje svojega društva, potem pa skupaj z nami pričakali pisatelja Toneta Partljiča, zaradi katerega smo se pravzaprav odpravili na pot. Na kratko smo se predstavili tudi mi, potem pa smo se skupaj z gostitelji prepustili poslušanju njegovih pretresljivih, a tudi radoživih avtobiografskih pripovedi, ki nikogar med nami niso pustile ravnodušnega. Skupaj z njim smo se odpravili še na večini manj znani desni breg Drave s prelepim razgledom na mestno središče, kjer nam je g. Partljič med svojim živahnim, duhovitim in poznavalskim pripovedovanjem, obogatenim s številnimi večini nepoznanimi podrobnostmi, razkrival zanimivo zgodovino tega prelepega mesta, ki se je v toplem soncu kopalo na drugi strani reke. Popeljal nas je mimo Bibičeve, Jančarjeve in Vandotove hiše do Koroškega kolodvora, kjer smo se potem poslovili od njega in od večine naših novih znank. Odpravili smo se na kosilo v pred kratkim odprto romsko restavracijo. Sledil je popoldanski ogled mesta z uradno vodičko, ki smo ga začeli v Mestnem parku, se sprehodili skozi mestno središče in si ogledali vse najpomembnejše kulturnozgodovinske spomenike. Ves čas je bilo z nami tudi več članic KD Maribor Studenci, ki so se izkazale kot izjemno pozorne spremljevalke in odlične poznavalke svojega mesta.

Poslovili smo se vodičke in od svojih gostiteljic ter se odpravili proti domu, polni nepozabnih vtisov, a tudi z grenkim spoznanjem, kje smo in koliko dela nas še čaka, saj za delovanje kulturnega društva v domačem okolju nimamo niti osnovnih pogojev – gostujemo v občinskih in nimamo svojih prostorov, ki so predpogoj za uspešno delovanje kulturnih društev in razcvet kulturnega življenja v domačem okolju, in to na pragu glavnega mesta naše mlade države, na začetku novega stoletja.

Alenka Logar Pleško
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!