Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 28°C
torek, 17.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
15°C | 30°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 30°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Drage študentke in študentje univerze za ......


KULTURA

| |
16.01.2018      9:20
A A

Drage študentke in študentje univerze za tretje življenjsko obdobje DVIGDeli:

Za nami je obdobje uspešnega učenja. Sami dobro vemo, koliko smo se naučili, to vedo tudi naši najbližji, in to smo tudi dokazali s svojimi izdelki in nastopi. Ne ustavijo nas stereotipi, da je učenje starejših nepotrebno (»Zakaj pa bi moral star človek znati tuj jezik?«) ali osebni konjiček (»Samo zato, da mu ni dolgčas, naj plačajo kar sami!«). Tudi mi se učimo iz istih razlogov kot mladi v šoli ali zaposleni v podjetju, zato da nas sodobni čas ne postavi na družbeno obrobje: prihodnost ne pripada mladim ali starim, pripada tistim, »ki se naučijo, kar se morajo naučiti, zato da lahko storijo tisto, kar morajo storiti« (Dennis Waitley).
Študentje univerze za tretje življenjsko obdobje imamo veliko prednost. Mi se učimo z veseljem, novo znanje takoj uporabimo: na potovanju, v vsakdanjem življenju, pri ozaveščanju naših sokrajanov o pomembnih družbenih temah ali znamenitostih v naši občini. Imamo še eno veliko prednost pred mlajšimi: osvobojenost od spon dela in pomanjkanja časa. Ko otroci odrastejo in zaživijo samostojno, končno lahko povemo svoje mnenje, ne da bi se bali, da bomo izgubili delo, imamo dovolj prostega časa, da se lahko z učenjem razvijamo. Naša ambicija pa je, da bi stopili še korak naprej: da svoj prosti čas in učenje namenimo tudi spreminjanju odnosov in komunikaciji v našem okolju.

Spoštovani študentje, želim vam, da bi v letu 2018 svoje znanje spoštovali kot dediščino mnogih generacij in ga bogatili v programih naše univerze za tretje življenjsko obdobje ter ga zvesto prenašali v svoje okolje.

Nika Gams

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!