Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Ponoči se bo sneženje od juga spet nekoliko okrepilo in zajelo vso Slovenijo. Le ob morju ter ponekod na Goriškem bo večinoma deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem do 4 °C.
-1°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -4°C
ponedeljek, 26.02.2018
-10°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-7°C | -4°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Drage študentke in študentje univerze za ......


KULTURA

| |
16.01.2018      9:20
A A

Drage študentke in študentje univerze za tretje življenjsko obdobje DVIGDeli:

Za nami je obdobje uspešnega učenja. Sami dobro vemo, koliko smo se naučili, to vedo tudi naši najbližji, in to smo tudi dokazali s svojimi izdelki in nastopi. Ne ustavijo nas stereotipi, da je učenje starejših nepotrebno (»Zakaj pa bi moral star človek znati tuj jezik?«) ali osebni konjiček (»Samo zato, da mu ni dolgčas, naj plačajo kar sami!«). Tudi mi se učimo iz istih razlogov kot mladi v šoli ali zaposleni v podjetju, zato da nas sodobni čas ne postavi na družbeno obrobje: prihodnost ne pripada mladim ali starim, pripada tistim, »ki se naučijo, kar se morajo naučiti, zato da lahko storijo tisto, kar morajo storiti« (Dennis Waitley).
Študentje univerze za tretje življenjsko obdobje imamo veliko prednost. Mi se učimo z veseljem, novo znanje takoj uporabimo: na potovanju, v vsakdanjem življenju, pri ozaveščanju naših sokrajanov o pomembnih družbenih temah ali znamenitostih v naši občini. Imamo še eno veliko prednost pred mlajšimi: osvobojenost od spon dela in pomanjkanja časa. Ko otroci odrastejo in zaživijo samostojno, končno lahko povemo svoje mnenje, ne da bi se bali, da bomo izgubili delo, imamo dovolj prostega časa, da se lahko z učenjem razvijamo. Naša ambicija pa je, da bi stopili še korak naprej: da svoj prosti čas in učenje namenimo tudi spreminjanju odnosov in komunikaciji v našem okolju.

Spoštovani študentje, želim vam, da bi v letu 2018 svoje znanje spoštovali kot dediščino mnogih generacij in ga bogatili v programih naše univerze za tretje življenjsko obdobje ter ga zvesto prenašali v svoje okolje.

Nika Gams

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf