Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
12°C | 21°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 18°C
torek, 24.09.2018
13°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
6°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dekanijsko romanje


TURIZEM, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, VERSKE, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE, UMETNOST

| |
13.03.2018      16:58
A A

Dekanijsko romanjeDeli:

Podobno kot smo ob lanskem postu romali na Koroško, h Gospe Sveti, smo se letos odpravili v Prekmurje in spoznali Halasovo pot. Avtobus, ki je pripeljal z Iga, nas je pobral na Brezovici, tako da smo se pridružili iškim romarjem. Z nami je bil tudi g. Miro Šlibar. Peljali smo se mimo Hotize, Velike Polane in Črešnjevcev. Na Hotizi, kjer se je začela mučeniška pot božjega služabnika Danijela Halasa, smo molili križev pot. Ustavili smo se tudi na njegovem grobu v Veliki Polani, kjer je do smrti deloval kot goreč dušni pastir, katehet, širitelj češčenja Jezusovega srca in izreden častilec Matere božje. Sveto mašo smo obhajali in se mu priporočili v njegovi rojstni župniji Črešnjevci. Tu so nas domačinke in domačini toplo sprejeli v župnijskem domu Svete družine in obilno pogostili. Po maši smo se odpeljali v Mursko Soboto na kosilo, kjer je bilo tudi dovolj priložnosti za medsebojno spoznavanje in druženje. Vrnili smo se okoli 19. ure. 
DS
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!