Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
31°C
17°C
JUTRI
29°C
17°C
Deli
3628

Dekanijsko romanje

Podobno kot smo ob lanskem postu romali na Koroško, h Gospe Sveti, smo se letos odpravili v Prekmurje in spoznali Halasovo pot. Avtobus, ki je pripeljal z Iga, nas je pobral na Brezovici, tako da smo se pridružili iškim romarjem. Z nami je bil tudi g. Miro Šlibar. Peljali smo se mimo Hotize, Velike Polane in Črešnjevcev. Na Hotizi, kjer se je začela mučeniška pot božjega služabnika Danijela Halasa, smo molili križev pot. Ustavili smo se tudi na njegovem grobu v Veliki Polani, kjer je do smrti deloval kot goreč dušni pastir, katehet, širitelj češčenja Jezusovega srca in izreden častilec Matere božje. Sveto mašo smo obhajali in se mu priporočili v njegovi rojstni župniji Črešnjevci. Tu so nas domačinke in domačini toplo sprejeli v župnijskem domu Svete družine in obilno pogostili. Po maši smo se odpeljali v Mursko Soboto na kosilo, kjer je bilo tudi dovolj priložnosti za medsebojno spoznavanje in druženje. Vrnili smo se okoli 19. ure. 
DS

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi