Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
28°C
17°C
JUTRI
30°C
17°C
Deli
540

FOTOREPORTAŽA : Dekanijsko romanje h Gospe Sveti na Koroško 4.3.2017

V soboto, 4. marca 2017, na začetku postnega časa, smo se podali na romanje h Gospe Sveti (Maria Saal) na Koroško. Koroška je zibelka prve slovenske države Karantanije  in zibelka krščanstva med Slovenci. Svetišče že dolgo ni več božja pot na Slovenskem, je pa že več kot 1000 let slovenska božja pot.  Romanje je bilo organizirano v okviru dekanije Vič – Rakovnik, ki jo sestavlja 13 župnij, iz naše občine Župnija Brezovica in Notranje Gorice. Zastopani smo bili z enim avtobusom.

 

Po kratkem ogledu gosposvetske stolnice smo se v molitvi pripravili na sveto mašo, ki jo je daroval p. Pepi Lebreht., župnik iz Viča ob somaševanju ostalih duhovnikov. Nato smo imeli prosto za okrepčilo. Ko smo se vračali proti domu, smo se na Gosposvetskem polju, ustavili pri Vojvodskem prestolu, ki je bil za vojvodo simbol fevdalne oblasti nad Karantanijo in nato nad Koroško. Žal nismo videli knežjega kamna, ki je služil za ustoličevanje koroških vojvod, ker ga hranijo v grbovni dvorani deželnega zbora Koroške.

 

Po dobrem poznem kosilu v Žirovnici smo se ustavili še v baziliki na Brezjah.

 

Marijan Božeglav

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

MBA vhodna vrata in okna
Kadrovska Asistenca-stranski