Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 13.12.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, padavine se bodo nekoliko okrepile, meja sneženja se bo do jutra v večjem delu Slovenije spustila do nižin. Ponekod bo prehodno zapihal severovzhodni veter, na Primorskem zjutraj šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem okoli 6°C.
3°C | 2°C
četrtek, 14.12.2017
3°C | 6°C
petek, 15.12.2017
5°C | 7°C
sobota, 16.12.2017
3°C | 3°C
Opozorila
Torek, 12.12.2017 ob 18h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo danes še poplavljale.
3°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Borovničani skupaj s KUD Kosec poskrbeli za ......


KULTURA

| |
16.03.2016      16:48
A A

Borovničani skupaj s KUD Kosec poskrbeli za smeh na Logu


Gledališka skupina Šota Kulturnega društva Borovnica je v februarju poskrbela za nasmejano vzdušje občinstva v gasilskem domu na Logu. Komedijo Marjana Marinca z naslovom Vzradoščeno poročena je za svojo gledališko skupino priredila režiserka Slavica Marta Ošaben. V njej je zaigralo devet igralcev, ki so občinstvo navdušili in nasmejali.


Deli:

Ob zgodbi, ki bi jo zlahka preslikali v današnji čas, smo se lahko tudi malce zamislili. Govori o paru, ki živi v skromni sobici in razmišlja o boljšem življenju. Kljub temu, da zdravnik Janez (Slavko Pristavec) trdo dela, da bi dosegel boljši standard, se z ženo Mileno (Nejli Ofentavšek) nikakor ne zmoreta izkopati iz začaranega kroga bede. K temu izdatno prispevata sobodajalca Pepca (Milena Škulj) in njen soprog Cici (Ciril Košir), ki stanovanju vztrajno dvigujeta ceno ter zaostrujeta pogoje bivanja. Vse to počasi načenja zakonski odnos, saj novega, večjega stanovanja, ki bi paru omogočil, da si ustvari družino, ni in ni. To s pridom izkoristi družinska prijateljica Irena (Lili Kogovšek), ki s podpihovanjem razdora deluje predvsem v svojo korist, saj si je zaželela prijateljičinega soproga Janeza …

Igra v treh dejanjih se skozi zaplete in razplete po slabih dveh urah srečno izteče. Poleg že omenjenih igralcev so zaigrali še Matjaž Ocepek, Mateja Turšič, Tomo Garin ter Slavica Marta Ošaben.

 

KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!