Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
17°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kmalu lastniki nekdanje šole


NOVICE

| |
28.11.2016      22:58
A A

Kmalu lastniki nekdanje šole


Občina Log - Dragomer je tik pred podpisom pogodbe za nakup trisobnega stanovanja v stavbi nekdanje šole na Logu. Lastnica celotnega objekta naj bi postala še pred koncem letošnjega leta, sedanja stanovalka pa naj bi se iz stavbe izselila do konca februarja. Sočasno z nakupom na občini vodijo postopke za pridobitev evropskih nepovratnih sredstev za sanacijo stavbe, deloma so bili že uspešni, saj so za pripravo projektne dokumentacije pridobili 17 tisočakov.


Deli:

Občina Log - Dragomer naj bi do konca letošnjega leta plačala kupnino za še zadnji del stavbe na Loški cesti 12, ki še ni v njeni lasti. Za trisobno stanovanje z dvema kabinetoma, v skupni izmeri 120 m2, naj bi odštela okoli 135 tisočakov. »Odkup stanovanja v nekdanji šoli oziroma vrtcu na Logu je naša strateška odločitev, ki je bila podprta s strategijo razvoja občine. Tudi na občinskem svetu je bilo sklenjeno, da se gre v ta projekt. Skupaj smo se odločili, da želimo to stavbo ohraniti, ker je zgodovinska in si želimo, da bi bila v ponos kraju,« je pojasnil župan Miran Stanovnik. V prihodnosti namerava občina objekt celovito obnoviti. V ta namen je bil pripravljen posnetek stanja obstoječega objekta, narejeni so bili energetski pregled, materialno-tehnične raziskave in statična presoja. Kmalu bodo začeli  pripravljati projektno dokumentacijo. Najprej se bodo lotili izdelave idejne zasnove, ki bo v objekt umestila programe ter poiskala rešitve za energetsko in statično sanacijo. Občina bo plačala le del projektne dokumentacije, preostali del sredstev pa bo prišel iz Evrope. Kot nam je povedala urbanistka Rebeka Skalja Kure so v okviru projekta ELENA za izdelavo dokumentacije pridobili 17 tisoč evrov. Nepovratna sredstva bodo poskušali na občini dobiti tudi za energetsko sanacijo stavbe, tako da naj bi se prihodnje leto občina prijavila na razpis ministrstva za infrastrukturo za sanacijo stavb v javni lasti. Po obnovi naj bi se na Loško 12 preselila občinska uprava, v objektu naj bi uredili arhiv, prostor pa naj bi dobile tudi društvene dejavnosti. S selitvijo občinske uprave na Log, se bodo v Dragomerju sprostili prostori, ki jih bodo lahko uporabili v druge namene.

 

V. L.

Foto V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!