Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Danes bo jasno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Goriškem do 28 °C.
9°C | 27°C
sobota, 21.04.2018
10°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 25°C
torek, 24.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kako živeti zdravo?


NOVICE

| |
13.04.2017      22:38
A A

Kako živeti zdravo?


V sodelovanju s centrom za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Vrhnika in Ivano Knafelc je KUD Kosec organiziral predavanje o tem, kako živeti zdravo v sodobnem času.


Deli:

Zaradi hitrega načina življenja je danes zagotovo velik izziv živeti zdravo. Poleg tega se vsakodnevno srečujemo z neskončnim številom različnih informacij, ki so pogosto napačne oziroma zavajajoče. Tu nam je Center za krepitev zdravja priskočil na pomoč in nas seznanil z najnovejšimi priporočili in smernicami, za katerimi stoji Svetovna zdravstvena organizacija. Z zdravim načinom življenja lahko preprečimo marsikatero bolezen – tako akutno kot kronično, v procesu zdravljenja že nastale bolezni pa je zdrav način življenja ključen. V sredo, 15. marca, smo se v prostorih KUD KOSEC na Logu, v stari šoli, v okviru delavnice Kako živeti zdravo v sodobnem času dotaknili ključnih dejavnikov tveganja, na katere lahko kot posamezniki vplivamo pri ohranjanju zdravja oziroma dobrega počutja. Pogovarjali smo se o posledicah neaktivnega življenjskega sloga, zdravem načinu prehranjevanja, telesni dejavnosti, pozitivnih učinkih ob prenehanju kajenja, alkoholu, stresu in spanju ter rakavih obolenjih. Poleg tega smo pobliže spoznali preventivne državne presejalne programe Dora, Zora in Svit ter izpostavili njihov poglavitni cilj. Popoldne je minilo v prijetno sproščenem, poučnem duhu, polnem novih spoznanj.

KUD KOSEC
Foto: KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!