Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
23°C
11°C
SOB.
18°C
10°C
Deli
2484

Kako živeti zdravo?

V sodelovanju s centrom za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Vrhnika in Ivano Knafelc je KUD Kosec organiziral predavanje o tem, kako živeti zdravo v sodobnem času.

Zaradi hitrega načina življenja je danes zagotovo velik izziv živeti zdravo. Poleg tega se vsakodnevno srečujemo z neskončnim številom različnih informacij, ki so pogosto napačne oziroma zavajajoče. Tu nam je Center za krepitev zdravja priskočil na pomoč in nas seznanil z najnovejšimi priporočili in smernicami, za katerimi stoji Svetovna zdravstvena organizacija. Z zdravim načinom življenja lahko preprečimo marsikatero bolezen – tako akutno kot kronično, v procesu zdravljenja že nastale bolezni pa je zdrav način življenja ključen. V sredo, 15. marca, smo se v prostorih KUD KOSEC na Logu, v stari šoli, v okviru delavnice Kako živeti zdravo v sodobnem času dotaknili ključnih dejavnikov tveganja, na katere lahko kot posamezniki vplivamo pri ohranjanju zdravja oziroma dobrega počutja. Pogovarjali smo se o posledicah neaktivnega življenjskega sloga, zdravem načinu prehranjevanja, telesni dejavnosti, pozitivnih učinkih ob prenehanju kajenja, alkoholu, stresu in spanju ter rakavih obolenjih. Poleg tega smo pobliže spoznali preventivne državne presejalne programe Dora, Zora in Svit ter izpostavili njihov poglavitni cilj. Popoldne je minilo v prijetno sproščenem, poučnem duhu, polnem novih spoznanj.

KUD KOSEC
Foto: KUD Kosec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi