Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Hidrotehnik čisti barjanske jarke


NOVICE

| |
20.02.2016      11:12
A A

Hidrotehnik čisti barjanske jarke


Podjetje Hidrotehnik v okviru državne koncesije za vzdrževanje odvodnikov in odvodne mreže na Ljubljanskem barju tudi v občini Log - Dragomer čisti nekatere vodotoke.


Deli:

Kot nam je pojasnila uprava Občine Log - Dragomer dela izvajajo na Petrovem grabnu in Ajdkovem potoku s pritoki. Dela naj bi bila končana do konca tega meseca, saj jih lahko vzdrževalec opravlja le od oktobra do konca februarja. Odvodniki  so namreč življenjski prostor večjega števila ogroženih in mednarodno varovanih živalskih vrst in habitatnih tipov. Vzdrževalec lahko lesno vegetacijo na Barju odstranjuje le v najmanjši možni meri, prednost ima obsekovanje in ne odstranjevanje. Popolna odstranitev, kjer drugače ne gre, se lahko izvede na največ 30-metrskih odsekih. Struge se ne sme poglabljati pod nekdanji nivo, v njej je potrebno pustiti del zelene vegetacije in mulja. Intenzivneje je dovoljeno in želeno odstranjevanje račje zeli, ki pa je invazivna tujerodna vrsta vodne rastline. Vse aktivnosti potekajo v sodelovanju z Agencijo RS za okolje in prostor, ki je zadolžena za čiščenje vodotokov. »Ker pa vemo, da ARSO nima dovolj sredstev, gledamo na to, da v ta namen prispevamo nekaj sredstev iz našega proračuna. Naš cilj je, da se vodotoke spravi v normalno funkcijo, ki bi prinesla dobro izsuševanje njiv ter omogočila dobro odvodnjo iz naselij,« je pojasnil župan. »Obenem želimo, da bi se vključil tudi DARS, ker so nekatere aktivnosti povezane z njimi. Direkcija za avtoceste ima v lasti servisne ceste ob avtocesti, mi pa si želimo, da bi se nekatere cevi spustilo nižje, da bi voda bolje odtekala,« nam je pojasnil Stanovnik.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!