Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem povečini oblačno, drugod bo prevladovalo deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Pločniki dobivajo končno podobo


EVROPSKI PROJEKTI

| |
17.11.2013      19:50
A A

Pločniki dobivajo končno podobo


Delavci Komunalnega podjetja Ljubljana tik pred začetkom zimske sezone pospešeno nadaljujejo gradnjo pločnikov ob regionalni cesti v Občini Log - Dragomer. Na krajšem odseku na Lukovici in v Dragomerju so pločniki že preplasteni z asfaltom. Dela tako kot v preteklih mesecih potekajo na dveh gradbiščih, kjer je cesta polovično zaprta, promet pa je urejen izmenično enosmerno.


Deli:

Delavci bodo pločnike najprej zgradili na desni strani ceste. Kot so nam pojasnili na Direkciji Republike Slovenije za ceste, so pločniki široki 1,9 metra, osvetljeni pa bodo s cestno razsvetljavo. Gradnjo na levi strani, kjer bodo uredili mešano asfaltno površino za traktorje, kolesarje in pešce, ki bo široka tri metre, bodo začeli prihodnje leto. Dela bodo potekala, dokler bodo to dopuščale vremenske razmere, nadaljevala pa se bodo spomladi, predvidoma marca, ko naj bi bilo vreme spet ugodno za gradnjo. Za dokončanje projekta bodo imeli še približno eno leto.

Kot smo že poročali, Komunalno podjetje Ljubljana pločnike in kolesarske poti gradi na 1,6 kilometra dolgem odseku. Investicija je vredna več kot 1,4 milijona evrov, poleg pločnikov in kolesarskih poti pa bodo uredili še dve križišči in avtobusna postajališča. Projekt je sofinanciran z evropskimi sredstvi, iz Evrope pa naj bi dobili 85 odstotkov upravičenih sredstev.

 

V. E.

Foto: V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!