Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Gradnja kolesarskih stez bi se lahko začela ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
13.02.2013      19:25
A A

Gradnja kolesarskih stez bi se lahko začela aprila


A le, če bodo postopki izbire izvajalca potekali brez zapletov, pritožb in revizij, sicer se lahko začetek gradnje kolesarskih stez in pločnikov med Lukovico in osnovno šolo zamakne za nekaj mesecev.


Deli:

V začetku februarja se je zaključil rok za oddajo ponudb za gradnjo kolesarskih stez ob regionalni cesti, in sicer v 1,6 kilometra dolgem odseku od Vrhniške ceste 1 in skoraj do križišča za osnovno šolo. Ministrstvo za infrastrukturo in prostor oziroma Direkcija Republike Slovenije za ceste (DRSC) je prejela 16 ponudb. "Odpiranje ponudb je bilo 7. februarja. Glede na to, da je treba v postopku oddaje naročila preveriti najprej računsko, nato pa še vsebinsko pravilnost ponudb, naročnik pa je prejel 16 ponudb, tega dela ni mogoče opraviti v enem dnevu. Če so ponudbe pripravljene kakovostno in na odločitev naročnika o izbiri najugodnejšega ponudnika ne bo pritožb, bi bil izvajalec lahko znan do konca februarja," je povedala Helena Petrina, predstavnica za odnose z javnostmi. Višina ponudb je bila zelo različna, cene izvedbe tega odseka pa od 1.393.756 do 2.178.268 evrov, so nam pojasnili na ministrstvu.

 

Če bo oddaja del uspešna, torej če so bile oddane ponudbe prijavljene kakovostno in se naročniki nad postopkom ne bodo pritožili, bi se gradnja lahko začela aprila. Tako naj bi se po enem letu nadaljevala gradnja kolesarskih stez in pločnikov ob regionalni cesti, ki se je v začetku lanskega leta zaključila pri Jordanovem kotu. Tokrat bodo gradnjo nadaljevali na drugem koncu občine, in sicer na Lukovici. Kot smo že poročali, bodo na levi strani ceste obstoječi makadam preuredili v mešano prometno površino. Ta bo široka okoli tri metre in bo od regionalne ceste ločena z novo enostransko jekleno varnostno ograjo, podobno kot na odseku med Drenovim Gričem in Sinjo Gorico. Namenjena pa bo prometu pešcev, kolesarjev ter dostopu lastnikov parcel in objektov. Na desno stran ceste, v smeri Vrhnike, bodo vgradili nov hodnik za pešce, ki bo predvidoma širok dva metra. Zunaj naselja bo hitrost vožnje omejena na 70 km/h.

 

Na občini si želijo, da bi sočasno z gradnjo kolesarskih stez potekala tudi gradnja kanalizacije in manjkajočega vodovoda, zato med ministrstvi in občino že nekaj časa potekajo pogovori, s katerimi poskušajo doseči, da bo predčasna gradnja kanalizacije ob regionalni cesti priznani strošek kohezijskega projekta Čista Ljubljanica.

 

Dograjevanja kolesarskega omrežja ob državnih cestah naj bi se letos lotili tudi v drugih delih Slovenije. Med največje projekte spada nadaljevanje gradnje kolesarske povezave Rogaška Slatina–Podčetrtek–Bistrica ob Sotli (10 kilometrov) ter med Solkanom in Plavami (9 kilometrov), nadaljevala pa se bodo tudi dela med Gozdom - Martuljkom in Jesenicami, med Jesenicami in Bledom ter na odseku Miren–Vrtojba–Kanal ob Soči. Kot pojasnjujejo na DRSC, v Sloveniji kolesarske steze potekajo le na petih odstotkih državnih cest oziroma na 300 kilometrih, po evropskih standardih pa bi moralo ob državnih cestah potekati od 1.000 do 1.500 kilometrov kolesarskih stez.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!