Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Gradnja kolesarskih stez naj bi se zaključila ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
24.11.2014      18:12
A A

Gradnja kolesarskih stez naj bi se zaključila do konca leta


Projekt kolesarskih stez in pločnikov ob regionalki se preveša v zaključno fazo. Pred izvajalci je le še dober mesec del. Nadaljuje se tudi gradnja kanalizacije in vodovoda, zaradi česar je bila popolnoma zaprta Dragomerška cesta.


Deli:

Delavci Komunalnega podjetja Ljubljana jeseni pospešeno nadaljujejo projekt gradnje kolesarskih stez in pločnikov med Lukovico in osnovno šolo. Kot smo že poročali, bodo v sklopu tega 1,4 milijona evrov vrednega projekta preuredili tudi križišča.

Trenutno imajo v Občini Log - Dragomer odprti dve delovišči. Eno v križišču v Dragomerju in drugo v križišču z osnovno šolo, kjer izvajajo podvrtavanja pod regionalno cesto in Malenščico. Jure Jančič iz občinske uprave nam je povedal, da bodo pri šoli podvrtavanje opravili štirikrat, globoko za kanalizacijo ter nekoliko plitkejše za elektro-, in telekomunikacijski vod in vodovod. Zaradi vgrajevanja še preostalih 50 metrov cevi pa naj bi bila do izida Našega časopisa, do 24. novembra, popolnoma zaprta Dragomerška cesta pri osnovni šoli. Promet so preusmerili na Molsko cesto, kjer je pestro predvsem ob jutranjih konicah, ko starši v šolo pripeljejo otroke.

Tudi na drugem delovišču v križišču v Dragomerju stroji neumorno brnijo že ves mesec. Ko bo gradnja končana, bo križišče kazalo popolnoma novo podobo. »Ureditev obsega dograditev križišča z levim zavijalnim pasom za Dragomer ter novimi površinami za pešce in kolesarje. Križišče bo semaforizirano,« je povedala Helena Petrina iz DRSC.

V zadnjem mesecu delavce KPL tako čaka še polaganje zadnjih pločnikov ter asfaltiranje, urediti pa bodo morali tudi hišne priključke ter poskrbeti za morebitne sanacije zaradi neprevidnega izvajanja del, so nam pojasnili na Službi za komuniciranje Direkcije RS za ceste. »Za poškodbe na zasebni lastnini, ki so nastale zaradi neprevidnega izvajanja del, odgovarja izvajalec in jih mora ustrezno sanirati. Vsa preostala, še nedokončana dela, tudi na dovozih, se bodo zaključila v najkrajšem možnem času, vsekakor pa do roka dokončanja gradnje.«

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!