Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
14°C
2°C
JUTRI
4°C
-6°C
Deli
3628

Britanski obrambni ataše obiskal občino

Log - Dragomer, 13. september – Obrambni ataše Velike Britanije Damien Plant je v okviru obeležitve 25. obletnice priznanja neodvisnosti Slovenije obiskal občino Log - Dragomer. Z županom Miranom Stanovnikom sta obujala spomine na slovensko osamosvojitveno vojno leta 1991.

Letos mineva četrt stoletja, odkar je takratna Evropska skupnost priznala neodvisno Slovenijo. Tega mejnika se z obiski slovenskih občin spominjajo tudi na veleposlaništvu Velike Britanije. »Obrambni ataše Velike Britanije, gospod Plant, se je najavil, ker na veleposlaništvu vedo, kaj se je na tem območju dogajalo junija 1991,« nam je povedal župan in dodal, da sta z atašejem spregovorila o osamosvojitveni vojni. »Tudi sam sem bil udeležen pri teh dogodkih in nič ni narobe, da še enkrat povemo tujcem in tudi našim sosedom, kaj se je takrat dogajalo. Kljub temu, da smo morda prepričani, da bo mir trajal večno, ne pomeni nujno, da pravilno razmišljamo,« je ob koncu srečanja povedal Stanovnik. Izvedeli smo še, da ataše občuduje lepote Slovenije, da sta s soprogo obiskala že veliko naših naravnih lepot in se vsako leto z veseljem vračata v našo domovino, kjer se počutita čudovito. 


V. L. 
Foto: V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!