Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
18°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Britanski obrambni ataše obiskal občino


NOVICE

| |
13.09.2017      13:45
A A

Britanski obrambni ataše obiskal občino


Log - Dragomer, 13. september – Obrambni ataše Velike Britanije Damien Plant je v okviru obeležitve 25. obletnice priznanja neodvisnosti Slovenije obiskal občino Log - Dragomer. Z županom Miranom Stanovnikom sta obujala spomine na slovensko osamosvojitveno vojno leta 1991.


Deli:

Letos mineva četrt stoletja, odkar je takratna Evropska skupnost priznala neodvisno Slovenijo. Tega mejnika se z obiski slovenskih občin spominjajo tudi na veleposlaništvu Velike Britanije. »Obrambni ataše Velike Britanije, gospod Plant, se je najavil, ker na veleposlaništvu vedo, kaj se je na tem območju dogajalo junija 1991,« nam je povedal župan in dodal, da sta z atašejem spregovorila o osamosvojitveni vojni. »Tudi sam sem bil udeležen pri teh dogodkih in nič ni narobe, da še enkrat povemo tujcem in tudi našim sosedom, kaj se je takrat dogajalo. Kljub temu, da smo morda prepričani, da bo mir trajal večno, ne pomeni nujno, da pravilno razmišljamo,« je ob koncu srečanja povedal Stanovnik. Izvedeli smo še, da ataše občuduje lepote Slovenije, da sta s soprogo obiskala že veliko naših naravnih lepot in se vsako leto z veseljem vračata v našo domovino, kjer se počutita čudovito. 


V. L. 
Foto: V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!