Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

174 tisočakov za dva prehoda (dopolnjeno)


NOVICE

| |
12.12.2014      16:45
A A

174 tisočakov za dva prehoda (dopolnjeno)


Prečkanje regionalne ceste pri gasilskem domu na Logu in pri križišču z Rimsko cesto je za pešce zaradi nepreglednosti in visoke omejitve hitrosti vožnje precej nevarno. Na občini so se na večkratno pobudo prejšnjega občinskega sveta lotili priprave podlag za ureditev državne ceste. Neprijetno jih je presenetila vrtoglava cena ureditve dveh prehodov, ki jo je projektant ocenil na skoraj 174.000 evrov.


Deli:

Projektantsko podjetje Appia je za občino pripravilo projekt umestitve dveh prehodov čez regionalno cesto na Logu. Enega naj bi zarisali pri loškem gasilskem domu, drugega pa pri križišču Rimske z regionalno cesto. A stvar ni tako preprosta, kot se morda zdi na prvi pogled, zadostiti je namreč treba številnim pogojem Direkcije Republike Slovenije za ceste (DRSC). Kot nam je pojasnil župan Stanovnik, se ta naslanja na zakonodajo. »In ta zakonodaja predvideva tudi določeno ureditev na prehodih za pešce. Ko smo pregledali vso projektno dokumentacijo in vse zahteve projektov, ki jih je treba izpolniti, smo ugotovili, da je projektna ocena 174 tisoč evrov.« Za to ceno bi zarisali dva prehoda za pešce ter postavili del zahtevanega pločnika, čakalne cone in javno razsvetljavo.

 

Kljub nekajkrat višji ceni od pričakovane Stanovnik ostaja optimističen in prepričan, da bo cena prehodov bistveno nižja. »To je projektantska ocena, ki je jaz ne bi jemal kot juho, ki se poje tako vroča, kot se skuha.« Pojasnil nam je, da se z DRSC še pogovarjajo in pogajajo ter da bodo naredili vse, da bo cena nižja. »Na tak način ne smemo zapravljati davkoplačevalskega denarja, narediti moramo vse za varnost in vse, da izpogajamo pravo ceno. Cena ne more biti taka, vsekakor ne.« Kot je še poudaril, je varnost občanov na prvem mestu in ni dopustno, da bi na ta račun nekdo služil.

 

Tudi podjetje Appia, ki je izdelalo dokumentacijo, je tako kot župan Stanovnik prepričano, da to ni končna cena. »Na tem mestu želim pojasniti, da projektantska ocena bazira na projektnih količinah in povprečni ceni na trgu, ki se dosega za gradbene proizvode in storitve,« je pojasnil direktor podjetja Appia, Goran Jovanovič. Ta je dodal, da se bo cena pokazala na trgu, ko bodo na občini pripravili razpis za izbor izvajalca.  »V nobenem primeru naša projektna dokumentacija ni in ne bo pripravljena tako, da bi neupravičeno porabljala davkoplačevalski denar, temveč zgolj in samo zaradi zagotavljanja predmetne zakonodaje in inžinirske stroke,« še pravi Jovanovič.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!