Logo MojaObčina.si

Ljubljana

DANES
29°C
19°C
JUTRI
27°C
18°C

Razpis za delovanje v skupini za nudenje psihosocialne pomoči

Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Ljubljana je objavil razpis za delovanje v skupini za nudenje psihosocialne pomoči socialno izključenim osebam v vsakdanjem življenju in prizadetim ob naravnih in drugih nesrečah. 

 

Člani skupine – prostovoljci bodo laično psihosocialno pomoč nudili v obliki osebnega spremljanja posameznikov in družin – prejemnikov humanitarne pomoči Rdečega križa ter v primeru nesreč ali izrednih situacij, prizadetim, bližnjim in očividcem. Gre za nudenje moralne opore s pogovorom, razumevanjem in poslušanjem. Poleg tega je naloga članov skupine pomagati ljudem, da so za soočanje s situacijo okrepljeni s potrebnimi informacijami in veščinami, da povežejo ljudi z ustreznimi drugimi organizacijami ipd.

 

Bodoči člani skupine morajo pred vključitvijo opraviti usposabljanje, ki bo potekalo od januarja 2020 do junija 2020 v obsegu 145 ur. 

 

Datum za oddajo prijave je 12. januar 2020

 

Več informacij in prijavnico najdete na https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/4._RAZPIS_SKUPINA_ZA_NUDENJE_PSIHOSOCIALNE_POMOCI/

 

Kontakt: info@rdecikrizljubljana.si, 01 62 07 291, 040 871 589.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi