Logo MojaObčina.si

Ljubljana

JUTRI
10°C
4°C
SRE.
11°C
3°C
2382

Predstavitev knjige Dober dih

Dokler diham, upam – latinski pregovor (Dum spiro, spero.)

 

Knjiga Dober dih vam bo pokazala, kako lahko dramatično izboljšate svoje dihanje in s tem svoje zdravje, počutje in delovno uspešnost.

 

Dih je življenje. Če nam je ob rojstvu prirojena kakšna sposobnost, je to dihanje. Pa dihamo prav?  Novorojenčki naravno dihajo skozi nos. Pogosto se zaradi različnih zunanjih vplivov tekom odraščanja dihanje »pokvari« in začnemo dihati skozi usta. To ima številne negativne posledice, kot so zadihanost med telesnim naporom, slab spanec, astma in celo občutki tesnobnosti ali depresije, povezani z negativnimi vplivi dihanja skozi usta na možgane. Tovrstne nadloge med ljudmi ne izbirajo in otežujejo življenje celo profesionalnim športnikom, ki so sicer v vrhunski kondiciji, a morda nezavedno dihajo skozi usta. Irski strokov­njak Patrick McKeown je s svojo dihalno tehniko umirjenega dihanja skozi nos pomagal že tisočem ljudi, od astmatikov do vrhunskih športnikov.

 

Tudi vas bo poučil, kako:

 • ponovno dihati pravilno skozi nos in s tem izboljšati splošno zdravje in počutje;
  • izboljšati telesno vadbo po načelu »manj je več«;
  • povečati energijo in zbranost;
  • odpraviti stres in napetost – umiriti vaše misli;
  • s pravilnim dihanjem zmanjšati apetit in
  • odpraviti smrčanje in se dobro naspati.

 

Avtor knjige, Patrick McKeown, je svetovno priznani licencirani trener metode dihanja po Buteyku, ki jo je razvil ukrajinski zdravnik, Dr. Buteyko. McKeown je vrsto let trpel zaradi astme. Spominja se, kako je kronično dihal skozi usta. Ko se je naučil pravilnega dihanja, je astma postopoma  izzvenela. Izboljšala sta se tudi njegovo splošno zdravje in počutje. McKeown je avtor programa Oxygen Advantage, ki temelji na Buteykovi metodi.

 

Knjiga Dober dih vključuje teme, kot so:

 • Pomen dihanja za splošno zdravje in dobro počutje;
 • Dihanje in razvoj obraza – zakaj je pomembno, da vaš otrok diha skozi nos;
 • Pomen dihanja in prave preskrbe s kisikom za zdravo srce;
 • Odpravljanje astme s pomočjo pravilnega dihanja;
 • Kako vam pravilno dihanje lahko pomaga pri izgubi odvečne teže brez posebne diete;
 • Kako lahko preprečite poškodbe in utrujenost;
 • Kako izboljšati športne dosežke preko dihanja - velja tudi za profesionalne športnike.
 • Kako umiriti um in telo – tehnike dihanja za sproščanje in pomen meditacije.

 

Lahko jo naročite: janez.hudovernik@proacta.si ali na: https://proacta.si/izdelek/dober-dih/

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi