Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 5°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 8°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Okrogla miza na temo voda Slovenije v ......


NOVICE

| |
29.11.2015      8:41
1
A A

Okrogla miza na temo voda Slovenije v tranzicijiOb petdesetletnici IHP UNESCO se je odvila okrogla miza na temo voda Slovenije v tranziciji
Ob petdesetletnici IHP UNESCO se je odvila okrogla miza na temo voda Slovenije v tranziciji
Deli:

Voda, ki jo tako dobro poznamo in o kateri vemo zelo malo, je vir življenja in je tudi vir nevarnosti. Z vodo se ukvarjajo številna mednarodna združenja in agencije Združenih narodov. Mednarodni hidrološki program (IHP) UNESCO, ki letos slavi petdeset let, je eden od prvih programov, ki se je ukvarjal z vodo v globalnih razmerah in je nato sprožil in pomagal k ustanovitvi drugih programov Združenih narodov povezanih z vodo. IHP UNESCO je edini medvladni program v okviru sistema ZN, namenjen raziskavam voda, upravljanju vodnih virov, izobraževanju in izboljšanju zmogljivosti nacionalnega in mednarodnega upravljanja voda. IHP izpostavlja interdisciplinarni in celostni pristop k upravljanju povodij in vodonosnikov ob vključevanju socialnih razsežnosti vodnih virov ter spodbuja in razvija mednarodne raziskave na področju hidroloških znanosti. Vendar pa se v Sloveniji na področju izvajanja programa IHP soočamo s težavami. Slednje so povezane s političnim procesom tranzicije, ki je v veliki meri spremenil upravljanje voda. V novem političnem sistemu se je izgubila skrb za dolgoročne cilje razvoja. V Sloveniji je prišlo do zavestnega opuščanja vzdrževanja, zanemarjanja strokovnosti pri izvajanju javnih služb ter zmanjševanja in opuščanja znanstveno raziskovalnega dela. Posledice so velike škode zaradi poplav, nezadostno zbiranje sredstev iz naslova izkoriščanja vodnih virov, oskrba z vodo ni dovolj varna, razbohotena je črna ekonomija na vodah.

 

Okrogla miza »Vode Slovenije v tranziciji«

Ob petdesetletnici IHP UNESCO so se slovenska društva na vodah poklonila tej naravni dobrini z organizacijo novinarske konference in okrogle mize z naslovom: »Vode Slovenije v tranziciji«. Dogodek se je odvil v četrtek, 26. novembra 2015, na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, med govorci pa so se zvrstili Marjutka Hafner – generalna sekretarka Slovenske nacionalne komisije za UNESCO, prof. dr. Mitja Brilly – predsednik nacionalnega odbora IHP UNESCO, Srečko Šestan – poveljnik Civilne zaščite Republike Slovenije, Tomaž Prohinar – direkcija RS za vode, v.d. direktorja, doc. dr. Andrej Kryžanowski – predsednik ZDGITS - Zveza društev gradbenih inženirjev in tehnikov Slovenije, dr. Lidija Globevnik – Društvo vodarjev Slovenije, dr. Eugen Petrešin – SDZV – Slovensko društvo za zaščito voda in dr. Andrej Širca – predsednik SLOCOLD.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Davor Eberl
Davor Eberl Se strinjam0 Se ne strinjam0
Zaradi svojih otrok in vnukov upam in si želim, da slovenskih voda v roke nikoli ne bi dobili tisti pacienti, ki jim ne bo nikoli dovolj, čeprav že imajo veliko več kot potrebujejo in tudi več kot si v resnici zaslužijo.

04.12.2015 ob 8:38:42 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
22.11.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
22.11.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
22.11.2017 | Tečaji in delavnice
Kako Karma Resnično Deluje
23.11.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Zberi moč in zaživi svoj potencial
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Psihopatologija v luči psihološke astrologije
25.11.201 | Tečaji in delavnice
1. spominsko srečanje dr. Janeza Ruglja
25.11.2017 | Umetnost
Slovenska popevka
27.11.201 | Tečaji in delavnice
Made with Y: Zaposlitveni Bootcamp
28.11.2017 | Ostalo
Starševstvo kot pot samospoznavanja
28.11.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo