Logo MojaObčina.si

Ljubljana

JUTRI
6°C
-1°C
PET.
3°C
-1°C
11466

OBVESTILNIK RDEČEGA KRIŽA LJUBLJANA – NOVEMBER 2021

Ilustracija: Kava s sosedom, avtorica: Klara Jan
Ko nam dan polepšajo drobne stvari.
️ Kdaj ste pa vi nazadnje spili kavo s sosedo_m?

Bliža se teden solidarnosti (1.–7. november), ne pozabimo biti prijazni drug do drugega. Lepo vas vabimo, da v teh dneh naredite vsaj eno lepo dejanje in ga podelite z nami na Instagram profilu @lepa_dejanja. Saj veste, eno solidarno dejanje na dan zbliža ljudi in polepša njihov vsakdan! Hvala vsem za širjenje sporočil solidarnosti.

DOGODKI IN AKTIVNOSTI RKS-OZ LJUBLJANA


>> DAN S PROSTOVOLJCI: VAJA NA TERENU
Naloge in odziv prostovoljskih struktur RKS-OZLJ v primeru večje nesreče
Kako pravilno ukrepati in kakšna je pri tem vloga prostovoljcev RK?
LAHKO SE ZATRESE …

Potres v Ljubljani leta 1895 je porušil kar desetino vseh zgradb, čutili so ga vse do južne Moravske in Dubrovnika.
Ob tej misli se porodijo vprašanja, kako pomagati ljudem ob naravnih nesrečah, kako pravilno ukrepati in kakšna je pri tem vloga vas, prostovoljcev in prostovoljk?

Vabljeni na prvo terensko vajo Rdečega križa Ljubljana, kjer bomo vadili scenarije in vanje vključili vlogo Krajevnih organizacij RK v primeru nesreče. Vaja bo potekala sočasno na treh lokacijah v Ljubljani (četrtna skupnost Rudnik, Pot k ribniku 20; četrtna skupnost Bežigrad, Vojkova cesta 1b; in četrtna skupnost Šiška, Kebetova 1), in to kar v treh terminih:
1.  VAJA: četrtek, 28. 10. 2021, od 17. do 20. ure
2.  VAJA: četrtek, 4. 11. 2021, od 17. do 20. ure
3.  VAJA: četrtek, 11. 11. 2021, od 17. do 20. ure
Obvezne prijave zbiramo najkasneje 3 dni pred terminom vsake vaje
na vedrana.pokleka@rdecikrizljubljana.si, 01 62 07 293 ali 040 858 052. Ob prijavi navedite lokacijo vaje.

   >> IZMENJEVALNICA
Pridružite se nam na dogodkih blagovne menjave – prinesite hrano, izdelke za higieno in čistila in jih izmenjajte za rabljena, vintage oblačila in predmete.
5. 11. 2021 od 16. do 19. ure, bar Zorica, Kersnikova 4, Ljubljana
Naše dogodke bomo še naprej gostili na novi lokaciji, zato vas prijazno vabimo na druženje in izmenjevanje v centru!
19. 11. 2021 od 16. do 19. ure, Humanitarni center, Tržaška c. 132, Ljubljana


>> SREČEVALNICA
ponedeljki od 16. do 18. ure, Fužine, Preglov trg 15, Ljubljana (sprememba lokacije)
Srečanja z naslovom »Ustvarjalno in z dobrim počutjem v jesen« potekajo ob ponedeljkih. Na srečanjih se spoznavamo s sprostitvenimi in dihalnimi tehnikami, pridobivamo plesna in fotografska znanja in krepimo dobro počutje in ustvarjalnost. V kolikor bi se želeli pridružiti, lahko svojo prijavo oddate na elektronski naslov tjasa.bratus@rdecikrizljubljana.si. Prijave sprejemamo do zapolnitve mest.

>> DELAVNICA ZA LAIČNO OSKRBO IN NEGO NA DOMU
18. 11. 2021 od 16. do 20. ure, Humanitarni center RKS-OZ Ljubljana, Tržaška c. 132, Ljubljana
Vsi se lahko nekoč znajdemo v situaciji, ko bomo morali poskrbeti za svoje najbližje. Zdaj je čas, da se naučimo kako! Delavnica je namenjena vsem, ki nimajo zdravstvene izobrazbe in bi radi skrbeli za svojce, prijatelje, sosede, ko bo to potrebno. Praktično naravnano delavnico izvajata medicinska sestra ali patronažna sestra z dolgoletnimi izkušnjami. Obvezne prijave na povezavi ali info@rdecikrizljubljana.si.

>> MERITVE KRVNEGA TLAKA, SLADKORJA, HOLESTEROLA IN KISIKA V KRVI
Krajevne organizacije Rdečega križa (KORK) vas vabijo na meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi. Na meritvah boste imeli priložnost spoznati tudi prostovoljke in prostovoljce in izvedeti kako postati član in prostovoljec v posamezni Krajevni organizaciji. Krepimo mrežo za bolj povezano in solidarno lokalno skupnost.
Lokacije Postaj RK, kjer bodo potekale meritve
:
8. 11. 2021 od 10. do 12. ure
, v prostorih KORK Medvode, Cesta ob Sori 3 a, Medvode
3. 11. 2021 od 8.30 do 10. ure, v prostorih KORK Horjul, Slovenska cesta 3, Horjul (stara občina)
3. 11. 2021 od 16. do 18. ure, v sejni sobi ČS Vič Rožnik, Ljubljana (KORK Vič Rožnik)
9. 11. 2021 od 8.30 do 10.30, v prostorih ČS Dravlje, Draveljska 44, Ljubljana (KORK Dravlje)
8. 11. 2021 od 16. do 18. ure, v prostorih ČS Jarše, Kvedrova 32, Ljubljana (KORK Nove Jarše)
10. 11. 2021 od 8. do 10. ure, v gasilskem domu Brdo, Brdnikova 14, Ljubljana (KORK Brdo in KORK Vrhovci)

>> OBVESTILO KRVODAJALKAM IN KRVODAJALCEM
Vabljeni, da darujete kri za zdravje in življenje soljudi! Pokličite na 051 671 147, 051 389 270 ali 030 716 796in se dogovorite za odvzem z Zavodom RS za transfuzijsko medicino. Darovanje krvi je nujna zdravstvena storitev in ni pogojeno z izpolnjevanjem pogoja PCT. Hvala, ker darujete kri za življenje.

>> DAROVANJE ORGANOV IN TKIV
Z odločitvijo za darovanje organov in tkiv lahko rešimo mnogo življenj, zato je o tem humanem dejanju po smrti pomembno razmišljati že za časa življenja. V register se lahko vpišete z digitalnim potrdilom na povezavi https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=3765 ali osebno v času uradnih ur na RKS-OZ Ljubljana po predhodni najavi.

>> PRVA POMOČ – TEČAJI IN IZPITI PRVE POMOČI za voznike in zaposlene, delavnice in tečaj za bolničarja
Osvežite svoje znanje prve pomoči in se prijavite na tečaj prve pomoči za voznike motornih vozil ali na novi, 45-urni tečaj za bolničarja. Pripravljamo tudi dva nova termina delavnice Najpogostejši ukrepi prve pomoči pri otrocih in dojenčkih, ki bosta 14. 1. 2022 in 18. 3. 2022. Prijave sprejemamo na spletni strani www.prva-pomoc.si.

>> VABLJENI NOVI PROSTOVOLJCI

Priključite se veliki družini prostovoljk in prostovoljcev Rdečega križa. Več informacij o prostovoljskih delih na: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/Prostovoljstvo/

UP – učna pomoč in psihosocialna podpora družini
Še vedno vabimo nove prostovoljce v program UP – učna pomoč in psihosocialna podpora družini.
Če vas veseli prostovoljsko delo z otroki, mladostniki in družinami, vabljeni, da izpolnite spletno prijavo na: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/UP-ucna_pomoc_in_psihosocialna_podpora_druzini/ ali nam pišete na e-naslov: tjasa.bratus@rdecikrizljubljana.si.
Aktivnosti financira MDDSZ iz sredstev Evropskega socialnega sklada.

KLUB 25 IN KLUB 100 KAPLJIC
Pridružite se skupini prostovoljcev, kjer mladi prostovoljci Kluba 25 skupaj z izkušenimi krvodajalci in prostovoljci Kluba 100 kapljic spodbujajo krvodajalstvo v obliki predstavitev krvodajalstva in promocij na javnih dogodkih med mladimi in širše. Prijavite se na spletni strani: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/Prostovoljstvo/. Dobrodošli!


INFORMACIJE O HUMANITARNI POMOČI
>> HUMANITARNA OSKRBA PREBIVALSTVA
V kolikor ste v stiski, se obrnite na nas! Dosegljivi smo na 040 788 698.
Več: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/Humanitarni_center/

POMEMBNO: 
November – Mesec boja proti odvisnosti
1.–7. november – Teden solidarnosti Rdečega križa Slovenije

Teden solidarnosti, ki vsako leto poteka v prvem tednu novembra, je priložnost, da se spomnimo pomena solidarnosti kot temeljne vrednote posameznika in socialne države. Sredstva, ki jih Rdeči križ Slovenije zbere na podlagi doplačilnih znamk in vozovnic, nam omogočajo, da pomagamo številnim ljudem, ki se ob izrednih razmerah znajdejo v stiski.
26. november – Dan brez nakupov

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi