Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

7 let spodbudnega vpliva na proaktivne mlade ......


GOSPODARSTVO, POSLOVNE, DOGODKI, ZAVODI

| |
25.11.2016      8:24
A A

7 let spodbudnega vpliva na proaktivne mlade v SlovenijiZa naziv Ypsilonovec leta 2016 so se potegovali članica Tanja Golčman ter člana Jernej Pišljar in Gašper Kos. Občinstvo je najbolj prepričal Gašper Kos, ki mu je Ypsilonovka leta 2015, Lenka Gložančev ponosno predala naziv (foto: Siniša Kanižaj).
Za naziv Ypsilonovec leta 2016 so se potegovali članica Tanja Golčman ter člana Jernej Pišljar in Gašper Kos. Občinstvo ...
Deli:

Grad Fužine je včeraj, 22. novembra 2016, prekipeval od pozitivne energije. Stare poti so se spet križale, dvorana pa je bučala od klepetavih in nasmejanih obrazov, ki so nestrpno pričakovali začetek praznovanja 7. obletnice Zavoda Ypsilon.

Slediti željam svojega srca ali izpolnjevati pričakovanja drugih?


Osrednji gost Scott L. Steward, večkrat nagrajeni profesor iz Chicaga, je v svoji tridesetletni karieri dosegel mnoge uspehe z mladimi podjetniki. Navdihuje jih, da razvijajo svoj potencial in se ne ozirajo na mnenja drugih. Dokler delamo dobro, sledimo svoji viziji in drugim ne škodimo, smo na pravi poti, je povedal gostom 7. obletnice Zavoda Ypsilon na gradu Fužine.

Učiteljem in mentorjem polaga na srce, naj nikoli ne zatirajo idej mladih. Vsak mora dobiti priložnost, da svetu predstavi svojo idejo, predvsem pa dokaže sam sebi, da je sposoben seči k zvezdam. S svojim sporočilom je zajel bistvo prizadevanj Zavoda Ypsilon, ki že sedem let uspešno podpira mlade pri njihovih projektih. In ne brez rezultatov, saj mladi Ypsilonovci vsak dan s trdim delom dokazujejo, kako je mogoče uresničiti sanje.

»V trenutku, ko se odločiš, da sam sebe najbolj ceniš in se prenehaš ozirati na to, kako te bodo ocenjevali drugi, se izboljša tvoje življenje,« je njegov nasvet vsem, ki še vedno iščejo pot. Pomembno sporočilo dopolnjuje z mislijo, naj namesto razmišljanja o zaslužku in materialnem, usmerimo svoje moči v zasledovanje strasti, ki nas bodo ob koncu dneva osrečile. Kako uspeti? »Sooči se s strahom. Dokler ne delaš žalega drugim ljudem, se nimaš česa bati,« pravi Scott in pri tem priznava, da njegove misli niso nič posebno novega, a je po slišanih načelih težje živeti, kot se zdi na prvi pogled.

»Želimo izzvati ljudi, da naredijo nekaj iz sebe.«


S Scottovim sporočilom je 7. obletnica zaokrožila svoj namen: podariti priznanje prizadevnim mladim, organizacijam in podjetjem, ki v Sloveniji uresničujejo ideje za boljši jutri. Zato je Zavod Ypsilon v šestih kategorijah podelil nagrade Ypsilon +. Prek spleta smo prejeli 500 glasov za GenYalce 2016, PriYatelje 2016, DeYanja 2016, OrganYzacije 2016, MediYe 2016 in SodelovanYa 2016, strokovna komisija pa je izmed treh finalistov določila končne zmagovalce. Zmagovalci so prejeli inovativne skledice PUZZLE, ki simbolizirajo povezovanje doživetij, izdelala pa jih je Steklarna Hrastnik, ki je partner Zavoda Ypsilon in Ypsilon + nagrade.

GenYalec 2016 je postal Matija Goljar, ki je z Ustvarjalnikom na podjetniško pot pospremil že ogromno mladih. V njegovem delu je čutiti pozitivno filozofijo, da nas na poti k uspehu ne sme nič ustaviti. »Vedno je lepo videti, ko se na kupu zbere mnogo posameznikov, ki vsak na svojem področju delajo dobro,« je povedal o dogodku. Mladim svetuje, da je najpomembnejše storiti prvi korak in vztrajati na podjetniški poti.

Idrijski projekt TBI: mladi, mesto in dediščina je postalo DeYanje 2016, saj spodbuja mlade, da razmišljajo o razvoju svojega domačega kraja. Ljubljana ne sme biti edino mesto, kjer mladi lahko uspejo. Projekt TBI, pod katerim izhaja tudi revija TBI, dokazuje, da lahko po vsej Sloveniji spodbujamo živahno okolje dobrih idej.

PriYatelj 2016 je postal projekt BTC Campus, v katerega se je v zadnjih dveh letih vključilo 87 mladih, že 55 se jih je zaposlilo, samozaposlilo, vključilo v izobraževanje ali preselilo v tujino. Ob podpori partnerjev je BTC Campus pomagal mladim, da v času vedno glasnejših zahtev po fleksibilnosti na trgu dela uspešno sledijo svojim sanjam.

Svet na Kanalu A ne podaja le dnevnih novic, ampak ustvarja zgodbe. Odlikuje jih humanitarnost, saj so s svojim delom pomagali že mnogim, ki jim je življenje pokazalo zobe. Svet na Kanalu A je prejel nagrado za MediY 2016, da bi še naprej delali dobro in postali pozitiven zgled za Slovenijo, ki mora postati še bolj povezana in družbeno aktivna.

Izjemno sodelovanje med Sparom Slovenija, POP TV-jem in Ustvarjalnikom je rodilo uspešne podjetniške zgodbe, ki jih lahko spremljamo na malih zaslonih in prek spleta. Donald Rose, kreativni direktor Pro Plus in mentor mladih v Ustvarjalniku, je spoznal, da v življenju potrebujemo izzive, ki nas ženejo naprej. Mladim sporoča, naj presežejo ovire v svojih glavah: »Ne upoštevajte, kar so vas učili, ne upoštevajte vzorcev, ki ste jih dobili ali kar ste videli drugje, pri sosedih in kar vam govori družba. Stopite ven iz okvirjev. Takrat se bo začelo pravo življenje in lahko boste začeli ustvarjati.«

Premierno je Zavod Ypsilon podelil nagrado OrganizaciYa 2016, ki jo je prejela Mreža MaMa. Njihovo delo z mladinskimi organizacijami in mladinskimi delavci je navdih, da je treba zavihati rokave in delati za skupno dobro. Trudijo se za strukturirani dialog in mladim dajejo priložnosti, da na glas izražajo svoja mnenja. Naj bo nagrada Ypsilon + spodbuda in priznanje za nadaljevanje dela!

Kako napraviti korak, ki se ga najbolj bojimo?


»Ljudje, ki nas obdajajo, imajo pri tem velik vpliv. Član Zavoda Ypsilon sem ravno zato, ker sem tu obdan z ljudmi, ki so ta korak naredili. Če se družiš s tistimi, ki širijo tvoj miselni okvir in dajo vedeti z živim dokazom, da je možno storiti korak naprej, potem boš to začel verjeti in boš ta korak tudi naredil,« svetuje mladim Grega Čufer, ambasador mentorskega programa in alumni član Zavoda Ypsilon. Lani nagrajeni Naj mentoriranec je predal lovoriko trem mentorskim parom, ki so letos uspešno sodelovali v Mentorskem programu.

Milan Dragič in Tadej Grm, Bruno Sedevčič in Domen Čot ter Silvester Kmetič in Gabriela Lukman so ta živi dokaz, da mentorstvo prinaša dobre rezultate. »Domen je iz plašnega fantiča, ki je imel tisoč vprašanj in zastavil samo enega, naredil svoj veliki načrt in stopil v svoje čevlje, česar sem zelo vesel,« je svojega metoriranca pohvalil Bruno Sedevčič in dodal, da sta že prišla do točke, ko se mentor uči od svojega učenca.


Vsemu reci »DA« in se preizkusi


Med proaktivnimi perspektivnimi Ypsilonovci je težko izbrati, kdo je najboljši ali kdo nam je najljubši. Vsi so zgled, da se tudi t.i. izgubljena generacija, ki študira v času krize in po njej, lahko povzpne po lestvici uspeha. Kdo je najboljši med najboljšimi, so zato predlagali člani sami.

Nominirali so tri čudovite mlade ljudi: Jerneja Pišljarja, Tanjo Golčman in Gašperja Kosa. Na podlagi njihovih predstavitev na obletnici je občinstvo z aplavzom izbralo NaY Ypsilonovca 2016. To je postal naš Gašper, simpatičen član ABC pospeševalnika, od katerega lahko pričakujemo veliko: »Na začetku nihče ni dober, tudi jaz nisem, a vztrajam, ker verjamem, da bom na neki točki imel dovolj znanja in izkušenj. Ko pa pridem do tja, bo moje poslanstvo, da to delim z drugimi in prenesem na njih izkušnje ter jim ponudim možnost, kakršno sem sam dobil na začetku.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.201 | Tečaji in delavnice
Vpliv nove GRADBENE ZAKONODAJE na SKLEPANJE POGODB
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
16.10.2018 | Umetnost
Kraški svet Rika Debenjaka in Zorana Mušiča, tematsko vodstvo
16.10.2018 | Umetnost
6
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi osnovni -zvečer
17.10.201 | Tečaji in delavnice
PAMETNE POLNILNE POSTAJE ZA ELEKTRIČNA VOZILA - načrtovanje, vzdrževanje in preverjanje
17.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
17.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Alzheimer Cafe in delavnica
17.10.2018 | Umetnost
Odprtje razstave: Matjaža Gederja, Priprave na improvizacijo
17.10.2018 | Umetnost
6
17.10.2018 | Umetnost
Sakralni abonma
17.10.2018 | Ostalo
Dežela pridnih: Jaz, državljan. Jaz, umetnik. Uvertura.
17.10.2018 | Kultura
Studio 8 predstavlja: Lenart De Bock solo - Alt Saksofon
18.10.201 | Turizem
JESENSKI HIŠNI SEJEM 2018
18.10.201 | Tečaji in delavnice
Dan odprtih vrat na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo
18.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
18.10.2018 | Družabni dogodki
Odprtje Demenci prijazne točke
18.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
18.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
18.10.2018 | Kultura
Pravilno sedenje. Zdrava hrbtenica.
18.10.2018 | Kultura
Cikel predavanj o parku Tivoli, Tivoli – umetnost z naravo
18.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi osnovni -zvečer
19.10.2018 | Tečaji in delavnice
Medgeneracijsko druženje
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Inspirativen seminar: Otroci z močno voljo (avtonomni otroci)
23.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi osnovni -zvečer
24.10.2018 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
25.10.201 | Tečaji in delavnice
(Samo)oskrba z električno energijo
25.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA VARNE RABE INTERNETA ZA ODRASLE
25.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
25.10.2018 | Kultura
Big Foot Mama – Cvetličarna
16.10.201 | Tečaji in delavnice
Vpliv nove GRADBENE ZAKONODAJE na SKLEPANJE POGODB
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
16.10.2018 | Umetnost
Kraški svet Rika Debenjaka in Zorana Mušiča, tematsko vodstvo
16.10.2018 | Umetnost
6
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo