Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Bodi vztrajen in delaj vsak dan


GOSPODARSTVO, POSLOVNE, DOGODKI, ZAVODI

| |
14.12.2016      13:37
A A

Bodi vztrajen in delaj vsak dan


7. decembra se nam je v ABC Hubu pridružil direktor Finančnih trgov, Klemen Furlan. Kot smo imeli priložnost izvedeti, pa v življenju počne še marsikaj drugega. Njegov podjetniški profil je t. i. high performer, pravi pa, da mu brez športa intenzivnega delovnega tempa ne bi uspelo vzdržati.


Deli:

Kdo se boji trgovanja na borzi?


Klemen Furlan se je s trgovanjem na borzi začel ukvarjati po spletu naključij, je pa veliko pripomogla njegova nadarjenost za matematiko. Po njegovem mnenju so finance zahtevnejši posel od srčne kirurgije, laik brez zanimanja za borzo pa bo znal pristaviti, da so tudi veliko bolj dolgočasne. A kljub temu so podjetja leta 2008 na lastni koži občutila, kako pomembna institucija je borza in kako hitro se lahko obrnejo kazalci, ki so vplivali na propad mnogih podjetij.

»Naša generacija je šla čez najtežje čase, a prihajajo fantastični časi,« je zlom borze pokomentiral Klemen Furlan in spodbujal mlade: »Trg je po krizi očiščen ljudi, ki so prišli na položaje zaradi napačnih razlogov. Tisti, ki imate zagon, boste imeli več priložnosti kot generacije pred vami.«

Šok je, ko pristanemo v čevljih berača


Na borzi smo lahko prisotni na različne načine, vedno pa je vpleten določen dejavnik tveganja. Klemen Furlan trguje po principu visokofrekvenčnega trgovanja (HFT). Vsakokrat tvega po več sto tisoč evrov, izkupički pa so vsaj dvakrat tolikšni: »Naklonjen sem pametnim tveganjem. Nisem odvisen od adrenalina, čeprav so tudi takšni na borzi. V borzi ne smeš uživati.«

Mladim, ki nimamo kapitala, da bi igrali za tako visoke vsote, predvsem pa tistim, ki jih trgovanje na borzi ne zanima, ostane še možnost vzajemnih skladov. Vzajemni skladi omogočajo razpršitev sredstev, s tem pa boljše možnosti za plemenitenje kapitala. Morda ena od priložnosti, da mladi privarčujemo za pokojnino? »V Sloveniji in na Balkanu smo doživeli balkanski balonček. Podjetja so se kupovala po previsokih cenah, kar se dogaja povsod, enako se je dogajalo že leta 1600 in je imelo enake posledice. Če vprašate starše, ali bi varčevali v delnicah ali skladih, bodo rekli, da boste izgubili,« je bil iskren Klemen Furlan, a pri tem poudaril, naj ne glede na vse razmišljamo dolgoročno. Najpomembneje je, da nas nepredvidene življenjske situacije ne spravijo na beraško palico, zato pa moramo razmišljati vnaprej in se učiti iz napak.

Mrežite se, izkoristite priložnosti, pomagajte si, bodite pošteni


Mentorstvo je pomemben del podjetniške poti. Tudi Klemen Furlan ima mentorja, a ga posluša po svoji pameti. V mentorstvu ne vidi le pomoči starejših kolegov, temveč meni, da mora v mentorskem odnosu obstajati obojestranska korist, ki nastane iz sodelovanja na skupnem poslovnem projektu.

»Imate energijo in mlade možgane, česar ne smete podcenjevati, a morate poiskati pomoč ljudi z izkušnjami. Deset ali dvajset let izkušenj je neprecenljiva vrednost, zato poslušajte nasvete starejših,« pravi Klemen Furlan. Po njegovih izkušnjah je Zavod Ypsilon odlična poteza za začetek uspešne kariere: »Vsi moji prijatelji, ki so bili v takšnih organizacijah, so danes direktorji uspešnih podjetij,« je povedal mladim, ki so prišli na dogodek.

Udeležujte se dogodkov, kjer pridete v stik z enako mislečimi ljudmi


Klemen Furlan najbolj ceni ljudi, ki imajo dolgoročne cilje in so iskreni. Kdor se druži s podobno mislečimi, ima boljše pogoje za uspeh: »Okolica nas determinira, kaj in kdo smo. Tega se zelo držim. Če se družite z uspešnimi ljudmi ali z ljudmi, ki so na poti k uspehu, boste tudi vi uspešni.«

Spodbuja mlade, naj se ukvarjajo s tistim, kar nosijo v srcu, pri tem pa morajo biti vztrajni in pridobiti določeno rutino. Vsak projekt, o katerem razmišljamo zjutraj, ko se zbudimo in zvečer, ko gremo spat, je vreden, da se mu popolnoma posvetimo. »Uspeh ne more izostati, ker bo prišlo iz srca, naravno in samo po sebi.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Inspirativen seminar: Otroci z močno voljo (avtonomni otroci)
23.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
23.10.2018 | Umetnost
Vodstvo po retrospektivni razstavi Rika Debenjaka
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi osnovni -zvečer
24.10.2018 | Družabni dogodki
Odprtje Demenci prijazne točke
24.10.2018 | Ostalo
Izmenjava oblačil Tekstilnica
24.10.2018 | Kultura
Skrivno življenje knjig, literarna omizja
25.10.201 | Tečaji in delavnice
(Samo)oskrba z električno energijo
25.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA VARNE RABE INTERNETA ZA ODRASLE
25.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
25.10.2018 | Kultura
Big Foot Mama – Cvetličarna
29.10.2018 | Umetnost
Narodna sprava: Predstava za turiste
21.10.2018 | Kino
Dokumentarni film FENOMEN BRUNO GROENING
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Inspirativen seminar: Otroci z močno voljo (avtonomni otroci)
23.10.2018 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong in Tai chi začetni - popoldan
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo