Logo MojaObčina.si
DANES
9°C
4°C
JUTRI
17°C
5°C
Oceni objavo

RAZLIČNOST JE ZAKON V GASILSKEM DRUŠTVU POLHOV GRADEC

Projekt Različnost je zakon in naše življenjske zgodbe smo tokrat za spremembo predstavil starejšim ljudem. 

Na pobudo PGD Polhov Gradec in Turističnega društva Briše smo 30. novembra 2023 s projektom Različnost je zakon gostovali v njihovem gasilskem domu. Pobuda je nastala v septembru, ko smo pri njih imeli jesensko srečanje. Radi bi se jim zahvalili za topel sprejem, lepe besede in prostovoljne prispevke, ki so nam jih predali v lično izdelani leseni škatli z logotipom društva in našega programa. Ob cesti pa so na več koncih postavili skoraj dvakrat dva metra velike table, ki so vabile na dogodek. Udeleženci so bili nadvse navdušeni nad našim skoraj dve uri dolgim predavanjem o dejavnostih našega društva, o vzrokih, ki so botrovali naši invalidnosti in življenju s težko obliko invalidnosti. Sledila je še sproščena debata, lahko pa so tudi poizkusili sesti v košarkarski voziček.
Hvala vsem udeležencem in našim članom Slavcu, Andorju, Jožetu in Roku, ki so bili pripravljeni deliti svoje zgodbe.
Glede na to, da se na jesenskem srečanju ni oglasil noben od povabljenih iz Občine, moramo pohvaliti ti dve nevladni organizaciji, PGD Polhov Gradec in Turistično društvo Briše za dobro delo, ki ga opravljajo za svoje krajane.
Program sofinancira Agencija za varnost prometa.

Oglejte si tudi