Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, le na severu bo več oblačnosti. Ob meji z Avstrijo ni povsem izključena kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
19°C | 32°C
sobota, 22.07.2017
19°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
19°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 28°C
torek, 25.07.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Grajska zvezdna noč: Oto Pestner z glasbo ......


UMETNOST

| |
06.08.2015      9:53
A A

Grajska zvezdna noč: Oto Pestner z glasbo Elvisa Presleyja


Oto Pestner in The Lucky Cupids z glasbo Elvisa Presleyja ob 80. obletnici njegovega rojstva v četrtek, 13. avgust 2015 ob 21.00, Grajsko dvorišče, Grajska planota 1, Ljubljanski grad, Ljubljana.


Deli:

Edinstveni ambient Grajskega dvorišča Ljubljanskega gradu bo v poletnem mesecu avgustu zaživel z neprekosljivim slovenskim pevcem, ki obuja živi spomin na svetovno legendo. Oto Pestner z The Lucky Cupids bo v četrtek, 13. avgusta, ob 21.00, ob 80. obletnici rojstva Kralja rock'n'rolla Elvisa Presleyja to noč obogatil s svojo vrhunsko interpretacijo njegovih največjih, že zimzelenih pesmi, kot so Love Me Tender, Are You Lonsome Tonight, Heartbreak Hotel, All Shook Up, Devil In Disguise, Don't Be Kruel, Love Me, Jailhouse Rock in mnogih drugih.

 

Na voljo je le omejeno število vstopnic, ki so že na voljo na spletni strani www.eventim.si in na njihovih prodajnih mestih po Sloveniji! Ne zamudite dveh izjemnih zvezdnih večerov na Ljubljanskem gradu, kjer bodo zvezde izvajale pesmi – zvezd!

 

Oto Pestner – glasba Elvisa Presleyja ob 80. obletnici njegovega rojstva

 

Oto Pestner in Elvis Presley – mnogi najdejo med njima kar nekaj povezav. Nenazadnje sta oba rojena v znamenju kozoroga (Oto – 4. januar, Elvis – 8. januar), seveda v različnih glasbenih obdobjih. Ko se je Oto rodil (1956), je v istem času Elvis objavil svoj prvi single za založbo RCA Victor, Heartbreak hotel/I was the one. Ko je Elvis (na žalost) leta 1977 umrl, je Oto v tem času izdal single ene svojih največjih uspešnic iz obdobja slovenske popevke, Vrača se pomlad.

 

V spomin temu velikanu je Oto posvetil dvojni album z naslovom Spomini na Elvisa, kjer je predstavil Elvisove najlepše balade v originalu in v slovenskih verzijah. Besedila za le-te je pripravil Tomaž Domicelj. Promocija tega programa je kmalu sledila na razprodanih koncertih Elvis je živ v sodelovanju z Rokom Ferengjo in njegovim bandom.

 

Oto Pestner je sodeloval s priznanimi svetovnimi imeni, kot so Golden Gate Quartet, Bobby McFerrin, Mercer Ellington, Dexter Gordon, New York Voices, Sheila Raye Charles, The Brown Sisters, Ladies of Song, B. B. King, Acappella, Ridgewood Baptist Choir, New Swing Quartet, Perpetuum Jazzile, Divas, Oliver Dragojević, The Eugster Brothers in mnogimi drugimi. V 45. letih delovanja je Oto

Pestner nastopil na okoli 10.000 koncertih v Sloveniji, Sovjetski zvezi, Avstriji, Nemčiji, ZDA, na Hrvaškem, Poljskem, v Švici, na Češkem in drugod. Oto Pestner je v svoji karieri izdal preko 45 solističnih albumov, s skupino New Swing Quartet nadaljnjih 45 albumov, z Alpskim Kvintetom preko 30 (nekateri prodani v milijonskih nakladah), ter sodeloval še na preko 50 različnih nosilcih zvoka.

 

Skupina The Lucky Cupids je bila ustanovljena leta 1994. Repertoar skupine zajema predvsem rockabillyjevsko glasbo s prizvokom petdesetih let v lastni interpretaciji. Nastopali so že po vsej Sloveniji v vseh večjih dvoranah in na festivalih.

 

Več o projektu: www.otopestner.si/en/oto-sings-elvis-presley

 

Neponovljivi večer na čarobni in elitni lokaciji, nepozabne legende ameriške glasbe, Elvisa Presleyja, Kralja rock n'rolla, v interpretaciji vrhunskega domačega izvajalca Ota Pestnerja, bo zagotovo nekaj prav posebnega, večer, ki se vam bo za vedno vtisnil v spomin na poletje 2015, na poletje v grajskem ambientu pod zvezdami! Število vstopnic je omejeno.

 

Cene vstopnic:

v predprodaji 22,00 EUR,

na dan koncerta 25,00 EUR.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
22.07.2017 | Tečaji in delavnice
Obred duhovne higijene za Žensko
28.07.2017 | Družabni dogodki
Zmenek s čokolado
28.07.2017 | Družabni dogodki
FLOSFEST 2017
21.07.2017 | Šport
WORLD JUMPING | Zunanji trening na kopališču Laguna
22.07.2017 | Tečaji in delavnice
Obred duhovne higijene za Žensko
25.07.201 | Tečaji in delavnice
Zdrav zajtrk za podjetja - Promocija zdravja pri delu
27.07.2017 | Ostalo
Občutek izdaje in duhovna sprememba
28.07.2017 | Družabni dogodki
Zmenek s čokolado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo