Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Grajska zvezdna noč: Lado Leskovar prepeva ......


UMETNOST

| |
06.08.2015      9:44
A A

Grajska zvezdna noč: Lado Leskovar prepeva Franka Sinatro


Lado Leskovar in Gipsy Swing kvintet z glasbo Franka Sinatre ob 100. obletnici njegovega rojstva v četrtek, 20. avgust 2015 ob 21.00, Grajsko dvorišče, Grajska planota 1, Ljubljanski grad, Ljubljana.


Deli:

Edinstveni ambient Grajskega dvorišča Ljubljanskega gradu bo v poletnem mesecu avgustu zaživel s še enim neprekosljivim slovenskim pevcem, ki obuja živi spomin na svetovno legendo. V četrtek 20. avgusta ob 21.00, boste na prizorišču Grajskega dvorišča Ljubljanskega gradu lahko doživeli najlepše skladbe legendarnega Franka Sinatre, ki se je rodil pred 100 leti, v izjemni interpretaciji Lada Leskovarja in Gipsy Swing kvinteta. Med skladbami tega nepozabnega ameriškega pevca, boste prav gotovo slišali pesmi, kot so My Way, Strangers In The Night, Moon River, All Of Me, Everybody Loves Somebody in številne druge legendarne skladbe, ki odzvanjajo po celem svetu tudi že 8 desetletij!

 

Na voljo je le omejeno število vstopnic, ki so že na voljo na spletni strani www.eventim.si in na njihovih prodajnih mestih po Sloveniji! Ne zamudite izjemnega zvezdnega večera na Ljubljanskem gradu!

 

Lado Leskovar – pesmi neminljivega Franka Sinatre ob 100-letnici rojstva

 

Poseben program Lada Leskovarja ob spremljavi Gipsy Swing kvinteta, daje brezčasnim hitom Sinatre živahno in atraktivno preobleko. Lado Leskovar je posnel več kot 300 popevk in šansonov. Igral je tudi v nekaterih slovenskih filmih. Po končani nižji gimnaziji se je vpisal na Pomorsko srednjo šolo v Piranu, kjer je maturiral leta 1961. Svojo prvo glasbeno nagrado je osvojil leta 1963 na Slovenski popevki na Bledu s pesmijo Malokdaj se srečava. Leta 1967 je s pesmijo Vse rože sveta zastopal Jugoslavijo na tekmovanju za Pesem Evrovizije na Dunaju. Kot novinar in urednik je deloval na RTV Slovenija. Od leta 1998 je slovenski ambasador UNICEF-a.

 

Lado Leskovar je od sredine šestdesetih let, takrat je začel svojo pevsko kariero z zmago na oddaji Pokaži kaj znaš, ena osrednjih slovenskih pevskih osebnosti. Preizkušal se je v različnih zabavno-glasbenih zvrsteh, uveljavil se je v slovenskem, tedaj jugoslovanskem, in evropskem glasbenem prostoru (tu velja spomniti na njegovo izjemno pevsko kariero v Sovjetski zvezi in v nekdanji Jugoslaviji), pesmi, ki jih je pel na festivalih (tako na Slovenski popevki, kot v Opatiji in še kje), pa so bile velikokrat nagrajene z najvišjimi festivalskimi priznanji.

 

Omenimo naj le nekatere izmed festivalov, na katerih je Lado Leskovar nastopil z velikim uspehom, ob domačih so tu še mednarodni – Evrovizija, Intervizija, Glasba ne pozna meja, Jazz z Elizejskih poljan … Prepeval je še v Barceloni, Budimpešti, Moskvi, Montreauxu in seveda po vsej nekdanji Jugoslaviji. Za domače in evropske diskografske hiše je posnel vrsto plošč in kaset, v radijske fonoteke je tako prispeval več kot 200 pesmi.  Kar preko 300 posnetkov, plošč, kaset, nastopov na TV, festivalov, filmov je za Ladom. In jih bo še! Gotovo!

 

Njegova pevska kariera je bila povezana tudi s filmskimi vlogami, najbolj odmevna je bila v slovitem angleškem filmu Isadora, v katerem je zaigral ob Vanessi Redgrave. Angleška igralka se je priklonila pevcu in prijatelju Ladu Leskovarju, ko se je udeležila njegovega samostojnega koncerta v ljubljanskem Cankarjevem domu ob 30-letnici Leskovarjeve pevske kariere.

 

Lado Leskovar se je kot pevec uveljavil v mnogih zabavno–glasbenih zvrsteh, vsekakor pa je dosegel enega svojih pevsko ustvarjalnih vrhuncev z imenitnim interpretiranjem tako slovenskih, kot tudi svetovno znanih šansonov. Njegova doživeta tenkočutna interpretacija šansonov Zakaj, Glažek vinčka, Vagabund, Pismo za Mary Brown, Tvoje oči Marija, Nekoga moraš imeti rad, Nathalie, Nedelja na Orlyju, Otrok, Potraži me u predgradju, Poslednja postaja,  … - omenili smo le nekatere - ga je uveljavila kot imenitnega šansonjerja, ki mu je uspelo umestiti šanson tudi v slovenskem okolju. Tu pa najdemo tudi Leskovarjevo intimno in pevsko vezanost na nepozabno poezijo in šansone Franeta Milčinskega – Ježka.

 

Neponovljivi večer na čarobni in elitni lokaciji, nepozabne legende ameriške glasbe Franka Sinatre, glasbenega Kralja, v interpretaciji vrhunskega domačega izvajalca Lada Leskovarja, bo zagotovo nekaj prav posebnega, v grajskem ambientu pod zvezdami! Število vstopnic je omejeno.

 

Cene vstopnic:

v predprodaji 22,00 EUR,

na dan koncerta 25,00 EUR.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
17.10.2017 | Tečaji in delavnice
Y.business delavnica »Excel za naprednike«
17.10.2017 | Kultura
Dežela pridnih: O tukaj in zdaj
17.10.2017 | Kultura
Čarobnost Sevdaha, koncert Amira Medunjanin
17.10.2017 | Tečaji in delavnice
Zdrava hrbtenica, pravilno sedenje (ONLINE)
17.10.2017 | Kultura
Dežela pridnih: O tukaj in zdaj
22.10.2017 | Tečaji in delavnice
Srce & Maternica
22.10.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
23.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
23.10.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
23.10.2017 | Umetnost
Republika Slovenija
23.10.2017 | Kultura
Zbor duhovenstva Sankt Peterburške metropolije
25.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
26.10.2017 | Umetnost
Človek, ki je gledal svet
26.10.2017 | Umetnost
Človek, ki je gledal svet
17.10.2017 | Družabni dogodki
Alzheimer Cafe
17.10.2017 | Tečaji in delavnice
Y.business delavnica »Excel za naprednike«
17.10.2017 | Kultura
Dežela pridnih: O tukaj in zdaj
17.10.2017 | Kultura
Čarobnost Sevdaha, koncert Amira Medunjanin
17.10.2017 | Tečaji in delavnice
Zdrava hrbtenica, pravilno sedenje (ONLINE)
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo