Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
19°C
JUTRI
28°C
16°C
Oceni objavo

Osrednja prireditev ob 16. prazniku Občine Litija, 16.6.2023

V petek, 16. junija 2023, je ob 16. prazniku Občine Litija in dnevu državnosti potekala osrednja prireditev s svečano sejo Občinskega sveta in podelitev najvišjih priznanj Občine.

Pred vhodom v dvorano so, kot je sedaj že v navadi, za prijetno dobrodošlico poskrbeli Leseni rogisti. V kulturnem programu, ki ga je povezoval Gorazd Mavretič, so nastopili odlična pevka Eva Boto, združeni otroški in mladinski pevski zbor Podružnične šole Dole pri Litiji in flavtistka glasbene šole Litija-Šmartno Anja Kranjec, ob spremljavi svoje sestre Neže Kranjec.

Slavnostni nagovor je prisotnim podal predsednik Državnega sveta Republike Slovenije Marko Lotrič.


Zlato plaketo Občine Litija za leto 2023 je župan Franci Rokavec podelil Dušanu Hauptmanu. Dušan Hauptman, eden najboljših in najuspešnejših slovenskih košarkarjev, je skozi športno udejstvovanje prispeval k prepoznavnosti občine Litija v širšem prostoru. Bil je dolgoletni član občinskega sveta in sveta mestne skupnosti Litija, ki mu je predsedoval v mandatu 2014 -2018 in tudi na ta način sodeloval pri hitrejšemu napredku in razvoju občine Litija. Priznanje je ob njegovi odsotnosti sprejela njegova žena Helena Hauptman.


Priznanje župana za leto 2023 so prejeli:

  • PGD VAČE ob 120 – letnici uspešnega in družbeno odgovornega delovanja
  • PGD SAVA ob 90 – letnici uspešnega in družbeno odgovornega delovanja
  • KOŠARKARSKI KLUB LITIJA  ob 70-letnici aktivnega in uspešnega delovanja društva
  • GLASBENA ŠOLA LITIJA – ŠMARTNO za 70 letno uspešno delo na področju glasbenega izobraževanja
  • MEDOBČINSKO DRUŠTVO INVALIDOV OBČIN LITIJA IN ŠMARTNO PRI LITIJI, SOCIALNO PODJETJE ob 40 - letnici uspešnega delovanja in prizadevnega sodelovanja z občino Litija
 
Župan Franci Rokavec je tokrat podelil tudi naziv Častni občan Občine Litija bivšemu predsedniku, gospodu Borutu Pahorju.
Kot politična osebnost  je vseskozi krepil pomen domoljubnega projekta GEOSS in bil velik zagovornik medsebojnega sprejemanja,
razumevanja ter sožitja med ljudmi. Njegov prispevek je še posebej dragocen pri vzpostavljanju strpnega in povezovalnega
dialoga, spoštovanju različnosti med ljudmi ter zagovarjanju politične kulture nasploh. Dosledno je poudarjal pomen lokalnih samoupravnih skupnosti pri razvojnih priložnostih države Slovenije. Tak pristop je, kot predsednik Državnega zbora, predsednik Vlade Republike Slovenije, še zlasti pa kot dvakratni predsednik Republike Slovenije dosledno zagovarjal. Gospod Borut Pahor je bil velik zagovornik projekta Geoss, saj je bil Zakon o geometričnem središču Slovenije sprejet prav v času njegovega vodenja Državnega zbora Republike Slovenije. Kot dvakratni predsednik Republike Slovenije tudi dvakrat vpisan v knjigo predsednikov na Geoss-u. Pomembno je njegovo odločno zagovarjanje strpnega dialoga, spoštovanja človekovih pravic in svoboščin. Njegova ravnanja so pravzaprav udejanjanje
besed iz verzov Prešernove Zdravljice, ki so simbolno zapisane na pomniku Geoss v Sp. Slivni. Ocenjujemo, da je veliko pripomogel k promociji Geoss-a in še zlasti k udejanjanju izročil projekta Geoss. Z občino Litija se je g. Borut Pahor še posebej povezal v času, ko je
opravljal funkcijo predsednika Republike Slovenije. V tem času je bil prisoten na enajstih dogodkih in tudi na ta način dal podporo pomenu delovanja lokalne samouprave. Ker se je Borut Pahor za Osrednjo prireditev ob 16. prazniku občine opravičil, mu je župan Franci Rokavec priznanje izročil na Geossu, ko je potekal 19. dan Geoss-a.


Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitamo, ter se jim zahvaljujemo za njihov izjemni prispevek.


Za udeležbo na slovesnosti se iskreno zahvaljujemo županom Občine Zagorje, Občine Hrastnik, Občine Šmartno pri Litiji in Občine Šentrupert, direktorju občinske uprave Občine Trbovlje ter poslancu Francu Propsu.


Foto: Anže Malis

Oglejte si tudi