Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Okrogla miza o zaposlovanju na črno v Litiji


ZAVODI

| |
10.10.2014      12:15
A A

Okrogla miza o zaposlovanju na črno v Litiji


Včasih je tovrstno delo edina možnost za mlade, da sploh začnejo delati in zaslužijo kakšen evro.


Deli:

Mladinski center Litija, 6. oktober - " Včasih je tovrstno delo edina možnost za mlade, da sploh lahko začnejo delati in si tako zaslužijo kakšen evro".
 
V preteklih dneh je v Mladinskem centru Litija potekala okrogla miza na temo sive ekonomije, katero je v okviru projekta »50 odtenkov sive ekonomije« organiziral Zavod Nefiks.

 

Okrogle mize se je udeležilo kar nekaj mladih ljudi. Dogodek  je povezovala mladinska delavka Tjaša Vidergar, pri teoretičnem delu okrogle mize pa je teorijo povzela in razložila Lea Kovič, študentka ekonomije, ki je tik pred oddajo svoje diplomske naloge. Na okrogli mizi je potekala debata predvsem o zaposlovanju na črno, kakšni so razlogi, da se mladi odločajo za takšno delo in kakšni so razlogi, da se delodajalci odločajo za zaposlovanje svojih delavcev na črno.

 

Mladi so na okrogli mizi lahko izrazili svoje mnenje o tej temi. Skupaj so ugotovili, da je po navadi tovrstno delo edina možnost za mlade, da sploh lahko začnejo delati in si tako zaslužijo kakšen evro. Največji minus tovrstnega dela je, da tvoje izkušnje nato niso nikjer priznane in da se čas dela ne šteje v delovno dobo. Mladi se zavedajo, da tovrstno delo škodi tudi državi, saj zaradi tega država pobere manj davka. Vendar pa dodajajo, da bi morala država najprej poskrbeti za ugodno davčno zakonodajo in vzpodbude, da se delodajalcem ne bi več izplačalo najemanje delavcev na črno. 

Namen okrogle mize in prav tako celotnega projekta »50 odtenkov sive ekonomije« je ozavestiti čim več mladih ljudi o problematiki in posledicah sive ekonomije na celotno gospodarstvo v Sloveniji ter posledično tudi na vse prebivalce Slovenije. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.