Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
3°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
2°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 8°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

F52-Festival litijskih glasbenih skupin


KULTURA

| |
08.08.2015      9:54
A A

F52-Festival litijskih glasbenih skupin


Dvodnevni glasbeni festival F52, ki se je 19. in 20. junija odvijal na Ponoviškem gradu. Letošnji dogodek je vsekakor prerasel lanskoletno piknik izvedbo in je ravno zaradi dobrega odziva, tako glasbenikov kot publike zlahka splaval na površje ter se izkazal kot obojestranska potreba.


Deli:


Dvodnevni glasbeni festival F52, ki se je 19. in 20. junija odvijal na Ponoviškem gradu. Letošnji dogodek je vsekakor prerasel lanskoletno piknik izvedbo in je ravno zaradi dobrega odziva, tako glasbenikov kot publike zlahka splaval na površje ter se izkazal kot obojestranska potreba.

Čeprav je pri letošnji izvedbi prireditve organizatorjema Evgenu Malisu in Dejanu Bašu močno ponagajalo vreme, je bil festival organizacijsko, tehnično in programsko v celoti izpeljan. Slabo vreme  je resda odplaknilo številčnost publike, nikakor pa ni odplaknilo številnih oboževalcev in ljubiteljev dobre glasbe, ki so kljub slabemu vremenu vztrajali na prizorišču. Na festivalu je sodelovalo dvanajst glasbenih skupin, enajst lokalnih in ena gostujoča. Poleg pestre glasbene ponudbe sta organizatorja poskrbela tudi za energično dnevno dogajanje na prizorišču. Tako je bilo obiskovalcem na voljo več kot dovolj družabnih in športnih aktivnosti. Največ zanimanja pa je zagotovo pritegnila živa knjižnica v kateri so si obiskovalci namesto knjig lahko izposodili ljudi in z njimi razbijali stereotipe. V Zadrugi traparij pa je tudi tokrat potekal njihov domiselni foto booth. Seveda pa ne gre prezreti dobre in raznolike gostinske ponudbe, možnosti kampiranja in taxi službe. Vsekakor je potrebno omeniti tudi prijaznost osebja, ki je koordiniralo potek prireditve in ves čas skrbelo za udobno počutje obiskovalcev.

F52 se tudi tokrat izkaže kot organizacijsko dovršena prireditev, ki krepi ambicije glasbenikov v širšem lokalnem prostoru in jim s tem omogoča nadaljnji glasbeni razvoj.  Vsekakor velja omeniti tudi medsebojno povezovanje mladih, ki delujejo v različnih organizacijah ter s tem plemenitijo svoje referenčno znanje.

Čestitke organizatorjema F52, Evgenu Malisu in Dejanu Bašu, članoma Medgeneracijskega glasbenega društva, ki je tudi krovna organizacija tega dogodka. Pri organizaciji dogodka so sodelovali tudi MC Litija, društvo Lojtra, društvo Slomo in KLIŠE.  Zahvaljujemo se sponzorjem KGZ Litija, BARS d.o.o., KSI servis d.o.o., Terra In d.o.o., Bama d.o.o., Pri Mostu d.o.o., Music max d.o.o., M-kontroler d.o.o., Predilnica Litija d.o.o. ter ŠD Sava.

Za F52,    Karmen Verdonik 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Medgeneracijsko glasbeno društvo Litija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.11.2017
Danes ni dogodkov.
19.11.2017 Ni kategorije
15. glasbeno popoldne z Antonom Lajovcem
25.11.201 | Ostalo
SVETOVALNI DAN V CENTRU ZA ZUNANJO UREDITEV
25.11.2017 | Družabni dogodki
prireditev "Večer po domače"
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline
19.11.2017 Ni kategorije
15. glasbeno popoldne z Antonom Lajovcem
25.11.201 | Ostalo
SVETOVALNI DAN V CENTRU ZA ZUNANJO UREDITEV
25.11.2017 | Družabni dogodki
prireditev "Večer po domače"
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline
26.11.2017 | Družabni dogodki
Dobrote Jablaniške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.