Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kmalu po SLIKARSKI POTI v Litiji


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
08.05.2017      12:47
A A

Kmalu po SLIKARSKI POTI v Litiji


Slikarska pot je obsežen projekt Društva LILA v letu 2017, ki prinaša novo likovno razgibanost v starem mestnem jedru Litije. Projekt poteka že od začetka leta 2017, otvoritev Slikarske poti bo 19. maja 2017 in bo osrednja prireditev v Tednu ljubiteljske kulture JSKD.


Deli:

Slikarska pot bo povezala razstavo v Mestnem muzeju Litija, razstavo v izložbah starega mestnega jedra  in galerijo Art Caffe. Naenkrat bodo torej odprte tri razstave: grafike v muzeju, slike in fotografije v izložbah in prodajna razstava v galeriji Art Caffe.

Prednost in posebnost projekta je v razpršitvi razstave; likovna dela ne bodo razstavljena zgolj v muzeju ali galeriji, kot je običajno, razstavo v izložbah bo, namreč, mogoče videti vsak dan in vsak trenutek. S pomočjo razstave v izložbah starega mestnega jedra bomo litijski likovniki vabili in spodbujali slučajno mimoidoče, da si ogledajo še razstavi v Mestnem muzeju Litija in galeriji Art Caffe. O obsegu projekta, ki sovpada z dvema obletnicama društva LILA v tem letu – 18 let delovanja in 10 let samostojnosti društva, govorijo tudi številke: v njem sodeluje 32 likovnikov in fotografov, članov društva LILA, razstavljenih bo več kot 100 umetniških slik in fotografij. V pripravi je tudi katalog, v katerem bo predstavljen izbor likovnih del na Slikarski poti.

 

Otvoritev Slikarske poti bo v Tednu ljubiteljske kulture, v petek, 19. maja. Pričela se bo ob 17. uri v Mestnem muzeju Litija in se nadaljevala po vseh razstavnih mestih na poti.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO LITIJSKI LIKOVNI ATELJE-LILA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!