Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

39 partnerjev za skupni razvoj podeželja v ......


NOVICE

| |
13.03.2015      11:03
A A

39 partnerjev za skupni razvoj podeželja v Srcu Slovenijefoto Matej Povše
foto Matej Povše
Deli:

Na Geometričnem središču Slovenije je danes 39 predstavnikov javnih institucij, podjetij, društev, zavodov, organizacij in posameznikov iz občin Dol pri Ljubljani, Kamnik, Litija, Lukovica, Moravče in Šmartno pri Litiji s podpisom konzorcijske pogodbe formalno vzpostavilo Lokalno akcijsko skupino Srce Slovenije. S tem se bo nadaljevalo javno-zasebno partnerstvo za sodelovanje in učinkovito črpanje evropskih sredstev za razvoj podeželja, ki je bilo do sedaj med najuspešnejšimi v Sloveniji.

Podpisniki konzorcijske pogodbe so predstavniki javnega sektorja (občine, javni zavodi), ekonomskega sektorja (podjetja, nosilci dopolnilnih dejavnosti na kmetijah) in civilnega sektorja (društva, posamezniki).Tudi v novem programskem obdobju 2014-2020 je namen LAS Srce Slovenije spodbujanje celovitega in uravnoteženega razvoja podeželja na tem območju. 

Na območje LAS Srce Slovenije je bilo v programskem obdobju 2007-2013 lansiranih preko 1,8 mio evrov sredstev Leader in razvojnih sredstev lokalnega sofinanciranja. Izvedenih je bilo kar 83 projektov iz občin Dol pri Ljubljani, Kamnik, Litija, Lukovica, Moravče in Šmartno pri Litiji. »Znanje ekipe, znanje partnerjev in dobro sodelovanje z lokalnimi skupnostmi omogoča nove priložnosti za razvoj ljudi v tem prostoru«, je povedala Aleksandra Gradišek, direktorica Razvojnega centra Srca Slovenije, ki je doslej upravljal LAS Srce Slovenije. Župan Občine Litija Franci Rokavec je povedal, da so »rezultatih preteklih let odlični, to pa pomeni tudi veliko odgovornost za uspešno delo v prihodnje«. Lokalna akcijska skupina Srce Slovenije tako nadaljuje svoje poslanstvo s partnerji, ki znajo videti prek meja lastne lokalne skupnosti. 


»S pomočjo Leader sredstev smo v Tuhinjski dolini vzpostavili tematske pešpoti, uredili telovadnico v naravi in nadgradili razvoj in promocijo lokalnih produktov. Prepričan sem, da je tudi v bodoče ključ v povezovanju.« - Ivan Hribar, Terme Snovik

»S projektom preko LAS Srce Slovenije smo ekološkim kmetom omogočili dodatna izobraževanja, strokovne ekskurzije in medsebojno izmenjavo znanj in izkušenj. To odpira tudi nove prodajne poti za visoko kvalitetne produkte.« - Janez Ocepek, Združenje ekoloških kmetov Zdravo življenje (Lukovica)

»Skozi lastne izkušnje in sodelovanje v različnih projektih, ki so se izvajali na območju občine Dol pri Ljubljani, sem začutil pomen povezovanja in sodelovanja s ciljem izboljšati kakovost življenja, spodbuditi trajnostno rabo naravnih in družbenih potencialov ter povečati vlaganje v programe za napredek kraja.« - Željko Savič, Dolsko

»Podpis današnje pogodbe je temelj prihodnjega povezovanja na tem območju, pomeni pa tudi dostop do sredstev, ki jih prinaša nova finančna perspektiva in to je nekaj, kar vsi čakamo in potrebujemo.« - Joži Vovk, Javni zavod Bogenšperk

Podpisniki konzorcijske pogodbe o ustanovitvi LAS Srce Slovenije 2014-2020:

 • Arboretum Volčji Potok
 • Čič Anton – nosilec dopolnilne dejavnosti na kmetiji
 • Društvo enkraten teater
 • Društvo rokodelcev Moravške doline
 • Društvo za ohranjanje in oživljanje kulturne dediščine – Skrinjca
 • Društvo za razvoj in varovanje GEOSS-a
 • Društvo za razvoj podeželja LAZ
 • Inštitut za gozdno Pedagogiko
 • Jarina, z. o. o.
 • Javni zavod Bogenšperk
 • Javni zavod za kulturo, mladino in šport Litija
 • KGZS – Zavod Ljubljana
 • Korošec Jože – nosilec dopolnilne dejavnosti na kmetiji
 • Kulturno društvo tamburaški orkester Šmartno
 • Kulturno in športno društvo Peče
 • LB&T Vegov Hram, d. o. o.
 • Lovše Vanja s.p.
 • Mizarstvo Kos - Kos Jože s. p.
 • Občina Kamnik
 • Občina Litija
 • Občina Lukovica
 • Občina Moravče
 • Občina Šmartno pri Litiji
 • Pustolovski park Geoss d. o. o.
 • Razvojni center Srca Slovenije, d. o. o.
 • Savič Željko
 • Smrkol Stanislav s. p.
 • Terme Snovik – Kamnik, d. o. o.
 • Turistično društvo Dolsko
 • Turistično društvo Gora, Sv. Miklavž
 • Turistično društvo Kamn'k
 • Turistično društvo Polšnik
 • Turistično društvo Tuhinjska dolina
 • V D d. o. o.
 • Vrt zdravilnih rastlin d. o. o.
 • Zavod IRNT
 • Zavod Velbi
 • Zavod za turizem in šport v Občini Kamnik
 • Združenje ekoloških kmetov Zdravo življenje0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.201 | Družabni dogodki
Pohod Litija- neznano

Bodite prvi pri oddaji mnenja.