Logo MojaObčina.si
DANES
28°C
19°C
JUTRI
28°C
16°C
Oceni objavo

19. Dan Geoss in podelitev naziva častni občan

Društvo za razvoj in varovanje GEOSS-a je v nedeljo, 11.6.2023, pripravilo tradicionalno kulturno prireditev že 19. Dan Geoss, pred pomnikom GEOSS na Vačah.

Slavnostne besede je podelil ravnatelj osnovne šole Gradec, gospod Damjan Štrus. Govorni del kulturnega programa je pripravilo Družinsko gledališče Kolenc, prireditev je povezoval Lovro Lah. V glasbenem delu so nastopili Leseni rogisti, Ženska vokalna skupina Gallina in Peški oktet.

V sklopu dogodka je župan Občine Litija Franci Rokavec podelil priznanje Častni občan Občine Litija bivšemu predsedniku gospodu Borutu Pahorju. Za krepitev domoljubnega projekta Geoss, za dosledno zagovarjanje strpnega in kulturnega dialoga, spoštovanje različnosti med ljudmi.

Društvo žena in deklet Vače je poskrbelo za okusno pogostitev vseh povabljenih.

 

Foto: Barbara Bučar

Oglejte si tudi