Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
-1°C | 7°C
sobota, 20.01.2018
-2°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
-1°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-2°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 18h
Zvečer in v prvem delu noči na petek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra v višjih legah in po nižinah severovzhodne Slovenije lahko presegali hitrost 70 km/h.
-1°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Natečaj literarnih, likovnih, fotografskih ......


OBVESTILA

| |
30.05.2012      12:18
A A

Natečaj literarnih, likovnih, fotografskih del v knjižnici Lenart


KAKO LE ČAS BEŽI –NATEČAJ LITERARNIH, LIKOVNIH, FOTOGRAFSKIH DEL - VABILO K SODELOVANJU


Deli:

Na pobudo nekaterih »starih« Lenarčanov smo v naše redne mesečne TORKOVE klepete vključili tudi tega, v katerem se bodo srečali v Knjižnici Lenart tisti, ki so v Slovenskih goricah »gor zrasli« in tudi že dolga leta ali pa tudi na novo ustvarjajo tako in drugače: kot pisci, likovni ustvarjalci, fotografi.

Idejo je dal gospod Brane Murko, eden takih, ki ima veliko del (likovnih in pesniških) na to temo – LENARTA. Lenarta nekoč in danes. Njegova ideja je bila, da bi zbrali, kar je napisanega o Lenartu, ali odlomke iz proze, ali poezijo, hkrati bi razstavili slike o Lenartu in okolici. Sam bi pridjal nekaj svojih slik na temo Lenarta (max 4). Razstava slik in fotk bi morala biti skupinska - več avtorjev, ki so upodobili Lenart in okolico. Meni, da bi bilo dobro, če bi ob likovni razstavi izobesili tudi male posterčke s posameznimi pesmimi, ali pa na en večji poster dali več pesmi istega avtorja, tako bi imel en avtor en poster. Ljudje bi si ogledali slike, vmes malo brali ... Če bi naredili tudi literarni večer, bi v tem ambientu tudi javno brali pesmi Lenarčanov o Lenartu in malo podebatirali o tem mestu. 

Čudovito idejo smo odprtih rok sprejeli in zares vabimo, da se odzovete vsi, ki to že zares dolgo počnete – iz ljubezni do Slovenskih goric jih slikate, fotografirate, pišete o njih pesmi, črtice, povesti…Tema je torej LENART in/ali SLOVENSKE GORICE v pesmi, prozi, sliki ali fotografiji.

Vsak avtor (pisec, slikar, fotograf) naj po elektronski pošti pošlje jpg svojih likovnih del in (oz.) v wordu svoje pesmi ali prozo (stare ali še neobjavljene). Lahko pa seveda tudi osebno prinese gradivo v knjižnico, in sicer do 8.6.2012. 
Po pregledu gradiva bomo pripravili razstavo, ki bo odprta v času osrednje prireditve ob 50-letnici delovanja Knjižnice Lenart od 14. – 16. 6. (TI VESELI DNEVI KNJIŽNICE LENART). Avtorji bodo gostje klepeta KAKO LE ČAS BEŽI, ki bo v teh dneh in takrat bomo tudi podelili nagrade v okviru natečaja.

VSAKA BESEDA IN PODOBA O SVOJEM KRAJU OSTANE ZA VEČNO ZAPISANA V ČAS IN NIHČE JE NE MORE IZBRISATI!

NE BO VAM ŽAL, ČE BOSTE SODELOVALI!

Knjižnica Lenart
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!