Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

pretežno jasno
Danes bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 33°C
sobota, 19.08.2017
18°C | 29°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 21.08.2017
11°C | 23°C
torek, 22.08.2017
10°C | 25°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kmetijsko-obrtniški sejem KOS 2012 Lenart


OBVESTILA

| |
18.05.2012      13:18
A A

Kmetijsko-obrtniški sejem KOS 2012 Lenart


Predstavniki KONJENIŠKEGA DRUŠTVA "SLOVENSKE GORICE" LENART vabijo podjetnike z obrtno - podjetniške zbornice Lenart k sodelovanju na sejemski prireditvi KMETIJSKO OBRTNIŠKI SEJEM(KOS) LENART, ki bo potekala od 25. do 27. maja 2012 na hipodromu Polena - Lenart. V času sejma organizirajo pester zabavno družabni program in vrsto spremljajočih prireditev.


Deli:

Lanskoletna izvedba sejma in odzivi na njegovo organizacijo, so nas navdali z entuzijazmom za naprej. Vsi razstavljalci in drugi udeleženci  na lanskem sejmu so nam dajali pozitivne ocene, zato ni težko ponovno zagnati kolesje rganizacije za letošnji sejem. Smo že v polnem tempu priprav in javnost že lahko obvestimo z grobimi obrisi, kaj vse se bo dogajalo na tokratnem drugem sejmu v Lenartu.

Osnovna tematika ostaja ista - dopolnilne dejavnosti na kmetiji. Temu smo v tem letu namenili še več pozornosti. Vsem, ki se s to dejavnostjo ukvarjajo pa pripravili posebne ugodnosti.

Vsi udeleženci bodo lahko razstavljali in prodajali na pokritih stojnicah.

Prijavnica in vse ostale infromacije na spletni strani: http://www.sejem-lenart.si/portal/index.php

Vse skupaj se začne v petek ob 9.00 uri. Uradna otvoritev bo ob 12.00 uri.

Ob 17.00 uri popoldne bo v soorganizaciji Radia Slovenske Gorice prireditev Po domače malo drugače.

V soboto je kolendar zelo napolnjen. Strokovna tema sobotnega dneva bo: fotovoltajika, lesna biomasa, gospodarjenje z gozdovi. Nosilec teme je KGZ Maribor. Obsejemske dejavnosti v soboto: tekmovanje v kuhanju "kisle župe" za zlato "kuhlo" sejma. Nastopi ljudskih godcev in pevcev po vsem sejmu.

V nedeljo pa bo strokovna tema- perspektive razvoja kmetij. Nosilec te teme je KGZ Ptuj. Ta dan bo uradna razglasitev ocenjevanja vin širšega slovenjegoriškega območja, in izbor šampiona sejma.

Zraven različnih razstavljalcev /ki se pridno prijavljajo/ bo ponovno razstava malih živali in drobnice, ter tekmovanje v striženju ovac. Obiskali nas bodo tudi "oldteimerji", ki so med ljudmi zelo dobrodošli.

V tej fazi oranizacije še seveda "pilimo" detajle, vse z namero, da bi sejem bil čimbolj zanimiv za obiskovalce.

Nepotrebno je ponovno povdariti, da je sejem brez vstopnine.

Naša želja je tudi vnaprej, da pokažemo do kam se je klasična kmetija že preoblikovala in ji skozi strokovne teme ponudimo še dodatne možnosti, v obrti pa kje so nove možnosti ponujanja svojih obstoječih izdelkov in razvoj novih.

Se vidimo na sejmu!"

Zapisal Franc Lovrenčič, predstavnik KONJENIŠKEGA DRUŠTVA ''SLOVENSKE GORICE'' LENART
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.