Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Alkohol nasveti za po veseli noči


OBVESTILA, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
11.12.2015      8:27
A A

Alkohol nasveti za po veseli nočiDeli:

Če pijete na večerji alkohol, obvezno poleg pijte vodo. Preden greste na zabavo, pojejte nekaj, kar je polno beljakovin in dobrih maščob, kot so npr. mandlji, pršut ali pa sir. Zakaj? Zato,ker vas nasiti, po drugi strani pa preprečuje, da bi aperitiv šel direktno v kri. Nasveti glede zabav…

 En kozarec vina (piva), nato kozarec vode, spet vino (pivo) in spet voda…

Ker je alkohol diuretik (pospešeno odvaja vodo iz telesa), smo po prekrokani noči izsušeni kot dobro presušen suši. In ker je za večino biokemičnih procesov, ki potekajo v celicah, nujno potrebna voda, zdaj naše telo deluje z močno omejenimi zmogljivostmi. Glavobol in telesna šibkost sta le simptoma hude dehidracije, ki opozarjata na nujen vnos tekočine. Voda vas lahko pozdravi

 Alkohol povzroča  izločanje magnezija iz   telesa.  Ko zaužijete preveč alkohola, pred spanjem dodajte magnezij,   saj pomaga razstrupiti jetra. Jetra so namreč čistilna naprava za naše telo.   Da se magnezij vsrka v telo, potrebujete tudi kalcij. Najboljše vsrkavanje je   takrat,ko sta v razmerju 2:1. Kalcij   in magnezij  kal-mag

 

Še nekaj nasvetov za po veseli noči:

  1. AntioksidantiTRE napitek, Karotenoid, Flavonoid, Cruciferous, C vitamin s      postopnim izločanjem, Betaguard,      Pitje alkohola v telesu povzroči      nastajanje dveh zelo strupenih snovi, acetaldehida in malondialdehida.      Ti snovi botrujeta velikanski škodi, ki jo celicam po vsem telesu zadajajo      prosti radikali. Škoda zaradi prostih radikalov, ki jo v telesu povzročata      omenjena alkoholna presnovka, ima podoben učinek kot zastrupitev s      sevanjem. To je razlog, zakaj se ljudje dan po tem, ko so popili preveč      alkohola, počutijo tako zelo slabo. Toda alkoholnega mačka in večino      škode, ki jo celicam povzroči alkohol, je možno preprečiti s pravšnjo      kombinacijo antioksidantov, ki jo je treba zaužiti bodisi že v času pitja      alkohola, bodisi pred spanjem. Antioksidanti
  2. Česen  ali garlic allium  Drugi izdelek, po katerem lahko poseže      človek, ki pije alkohol, so kapsule česna, ki vsebujejo alicin, ki tudi      nevtralizira acetaldehide (poleg antioksidantov) in pripomore k      razstrupljanju telesa.
  3. Probiotične bakterijeachidopilus pa vplivajo na pravilno razstrupljanje telesa      preko črevesja. Alkohol  pospeši razmnoževanje glivice kandide, ki pa      je odgovorna za vrenje in napenjanje v črevesju. Po preveliki količini      zaužitega alkohola dodajte probiotične bakterije! Poznate koga, ki je umrl      zaradi ciroze jeter in celo življenje ni pil alkohola? Preberite več o glivici kandidi


Konrad Mlinarič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.