Logo MojaObčina.si

Lenart

JUTRI
24°C
12°C
PON.
24°C
11°C
Deli

1. izredna seja: Svetniki nasprotujejo nameri ustanovitve začasne izpostave Centra za tujce v Črnem lesu pri Lenartu

Svetniki Občine Lenart so se v četrtek, 18. februarja, sestali na 1. izredni seji na kateri so obravnavali namero o ustanovitvi začasne izpostave Centra za tujce. Svetniki so na seji sprejeli naslednji sklep:
»Občinski svet Občine Lenart nasprotuje nameri o ustanovitvi začasne izpostave Centra za tujce na lokaciji objekta, ki se nahaja na naslovu Zamarkova 1/b, 2230 Lenart (bivši hotel Črni les), kot tudi drugim oblikam namestitve beguncev ali migrantov na tem naslovu.

Občina Lenart zahteva od pristojnih ministrstev in Vlade Republike Slovenije, da pred namenom vzpostavitve Izpostave ali druge oblike centra za tujce, namestitvenega ali drugega centra za nastanitev predhodno pridobi soglasje lokalne skupnosti.

Sklep velja z dnem sprejetja in zavezuje vse organe Občine Lenart ter se objavi na uradni spletni strani in se posreduje Ministrstvu za notranje zadeve RS in Vladi Republike Slovenije.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi