Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

2. Kmetijsko obrtniški sejem


DOGODKI

| |
29.05.2012      15:06
A A

2. Kmetijsko obrtniški sejemDeli:
Sejem bil je živ, bi lahko rekli za drugi Kmetijsko obrtniški sejem v Lenartu, ki je potekal na Poleni od 25. do 27. maja. Sejem je bil v vseh ozirih uspešen, saj je na njem sodelovalo več kot 100 razstavljalcev, ogledalo si ga je veliko ljudi, ki jih je prav gotovo pritegnila pestra ponudba in dogajanje. Sejem je zasnovan po vzoru podobnih sejmov v tujini. Poleg razstave kmetijske mehanizacije, domačih živali, pridelkov in izdelkov lokalnih pridelovalcev, dopolnilnih dejavnosti na kmetijah, je vzporedno na sejmu potekala vrsta zanimivih dogodkov in prireditev. Izpostavljamo le nekatere: v petek je potekala odmevna oddaja Radia Slovenske gorice Preko zelenih gričev, v soboto je 10 ekip tekmovalo v kuhanju štajerske kisle žüpe; rezultati:

 1. Dobrote slovenskih kmetij 2012
2. Svetlice iz Sv. Trojice
3. Konjeniško društvo Slov. gorice
4. Občinska kühna

Zanimiva je bila tudi predstavitev drobnice in demonstracija striženja ovac. V sejemsko dogajanje so pritegnili tudi mlade, saj je Osnovna šole Lenart pripravila učne delavnice. Za strokovni del sejemskega dogajanja sta poskrbela Kmetijsko gozdarski zavod Maribor in Kmetijsko gozdarski zavod Ptuj, predavanja so potekala na temo biomase, fotovoltaike in dopolnilnih dejavnosti na kmetijah. V nedeljo je potekalo ocenjevanje vina, vinogradniku Marku Šebartu so podelili plaketo "Šampion sejma KOS 2012". Izkazalo se je, da ima multidisciplinarno zasnovan sejem prihodnost. Združitev sejemske ponudbe s spremljajočimi kulturnimi, strokovnimi, turističnimi in zabavnimi dogodki je popestrila dogajanje in pritegnila vrsto razstavljalcev in obiskovalcev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lenart!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.