Logo MojaObčina.si

Laško

DANES
33°C
16°C
JUTRI
34°C
17°C
2527

Proslava ob dnevu državnosti

Prihodnji petek, 21. junija, pripravljamo proslavo ob dnevu državnosti.

Dan državnosti je slovenski državni praznik, ki se praznuje 25. junija, in je v Sloveniji dela prost dan. Obeležuje spomin na 25. junij 1991, ko je Slovenija formalno postala neodvisna. Na ta dan sta bili sprejeti Deklaracija o neodvisnosti Slovenije in Temeljna ustavna listina o samostojnosti in neodvisnosti Slovenije, sicer slavnostno razglašeni naslednji dan, 26. junija, na Trgu republike v Ljubljani. Dva dni kasneje, 27. junija, se je z napadom Jugoslovanske ljudske armade začela slovenska osamosvojitvena vojna, v kateri je Slovenija obranila neodvisnost.Dan državnosti se ne sme zamenjati s dnevom samostojnosti in enotnosti, ki se praznuje 26. decembra v spomin na 26. december 1990, ko so bili razglašeni rezultati plebiscita, na katerem je 88,5% Slovencev glasovalo, da Slovenija postane suverena in neodvisna država.V občini Laško bomo ta dan obeležili 21. junija ob 19. uri, ko se bodo v Kulturnem centru Laško s programom predstavili učenci OŠ Primoža Trubarja, ob tej priložnosti bodo podeljena tudi priznanja zlati učenec, kot slavnostna govornica pa bo nastopila Alja Kapun.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi