Logo MojaObčina.si

Križevci

JUTRI
7°C
6°C
ČE.
10°C
-1°C
Deli
2366

V našo občino se je vrnila bela štorklja

V petek 22.3. je bila opažena v Križevcih, v nedeljo 24.3. pa v Stari Novi vasi.

Bela štorklja je selivka, prezimuje v južni Afriki. Velika je do 110 cm, težka  je od 2,5 do 4,3 kg, razpon peruti  ima od 190 do 210 cm. Posebnost bela štorklja gnezdi samo v naseljih kjer živijo ljudje. V času dvorjenja na gnezdu klopotanje s kljunom. Gnezdišče si naredi na  dimnikih, električnih drogovih in umetnih gnezdih. Veliko gnezdo naredi iz vej in postelje s suho travo. Gnezdo vsako leto dogradi, zato gnezdo z leti postane zelo veliko in težko.  V leglu je 3 do 5 jajc. Hrano išče na poljih, travnikih in ob potokih kjer stika za malimi sesalci in plazilci, dvoživkami, ribami, polži, kobilicami in deževniki. V času košnje in oranja teka za traktorji, da lahko hitro pobira ranjene in odkrite živali.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi