Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Predvsem v severni in zahodni Sloveniji bodo nastale posamezne plohe ali nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
12°C | 27°C
četrtek, 20.09.2018
14°C | 27°C
petek, 21.09.2018
12°C | 28°C
sobota, 22.09.2018
13°C | 20°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Uspešna promocija prleške gibanice na sejmu ......


TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
26.02.2017      21:19
A A

Uspešna promocija prleške gibanice na sejmu Natour Alpe-AdriaDeli:

Kulturno, turistično in izobraževalno društvo KELIH se je v začetku meseca februarja udeležilo sejma Natour Alpe-Adria na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani in sicer z namenom promovirati prireditev Prleška gibanica 2017. Istočasno je seveda poskrbelo za večjo prepoznavnost tradicionalne prleške sladice in Prlekije nasploh.

Ravno povezovanje pri promociji je namreč izjemno pomembno. Pomurska turistična zveza je omogočila predstavitev turističnim ponudnikom, društvom, zvezam in društvo KELIH je z veseljem sodelovalo na sejmu. Prleško gibanico, tako sladico kot prireditev, je bilo dosti lažje predstavljati, ker so jo obiskovalci lahko poskusili. Za to so z odličnimi sestavinami poskrbele Pomurske mlekarne ter Majda Vrbnjak in Lidija Koroša, ki sta prleške gibanice pekli za sejem. Poleg predsednice društva Tjaše Kos sta prvi dan tudi aktivno pomagali na sejmu.

Odzivi obiskovalcev so bili zelo pozitivni. Kar precej je bilo takšnih, ki konec poletja oziroma jeseni načrtujejo dopust v Prlekiji, zato bodo zdaj lahko svoj dopust realizirali v času prireditve Prleška gibanica 2017, ki bo v soboto, 2. septembra 2017 v Križevcih pri Ljutomeru. Tako z obiskovalci kot nekaterimi razstavljavci so navezali nove stike, ki bodo spletli nova sodelovanja in nove možnosti promocije prleške gibanice ter s tem Prlekije kot turistične gastronomsko bogate destinacije.

Zanimivo je bilo slišati, da prleško gibanico pečejo tudi na Koroškem in Celjskem. Kdo ve, morebiti se bo letos ocenjevanja prleške gibanice udeležil kdo izmed njih?

Na sejmu se je predstavilo še nekaj Prlekov in sicer Vinogradništvo Družina KOS ter turistične kmetije Dervarič, Pivičan Kosi, Vrbnjak in Šalamun.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO, TURISTIČNO IN IZOBRAŽEVALNO DRUŠTVO KELIH? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO, TURISTIČNO IN IZOBRAŽEVALNO DRUŠTVO KELIH
KULTURNO, TURISTIČNO IN IZOBRAŽEVALNO DRUŠTVO KELIH
KLJUČAROVCI PRI LJUTOMERU 66
Tel:041 357 520

Bodite prvi pri oddaji mnenja.