Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
21°C
6°C
JUTRI
14°C
10°C

72. Občni zbor KORK Stara Nova vas

Občni zbor je potekal v domačem gasilskem domu, v soboto, 22.2.2020, Krajevna organizacija RK pokriva Staro Novo vas in Dobravo. Imajo 94 članov,  10 bolničarjev in 70 krvodajalcev. Med gosti so bili sekretarka OZRK Ljutomer Maša Senčar Germšek, podžupan občine Križevci Bogomir Gaberc, svetnik občine, namestnik predsednika GZ Križevci in predsednik PGD Stara Nova vas Danijel Lesničar in poveljnik PGD Stara Nova vas Andrej Žnidarič.  V lanskem letu so organizirali redne seje in občni zbor. Vabili so vaščane na krvodajalske akcije in udeležili so se srečanja krvodajalcev Slovenije v Veržeju.  V lanskem letu so bili na  razširjeni seji območnega združenja Ljutomer, na kateri je nekdanja predsednica in redna krvodajalka Olga Brunčič prejela srebrni znak rdečega križa Slovenije. Prisotni so bili še na  akciji Drobtinica in  za člane organizirali  izlet v Mariazell in Graz.   Bolničarji se odzovejo vsakemu vabilu še posebej na lokalni ravni. Tako so lani za prvo pomoč skrbeli kar štirinajstkrat. V letu 2019 so osvojili 2. mesto na regijskem preverjanju ekip prve pomoči.  Zahvalili so se  vsem članom, bolničarjem, krvodajalcem, območnemu združenju Ljutomer, občini Križevci, županu, podžupanu, gasilski zvezi Križevci, gasilskemu predsedniku PGD Stara Nova vas, poveljniku PGD Stara Nova vas in športnemu društvu Stara Nova vas.  Vse prisotne pa so povabili na krvodajalsko akcijo v SB Murska Sobota za KORK Stara Nova vas (11.05.2020),regijsko tekmovanje ekip prve pomoči v Ljutomeru (06.06.2020),  srečanje krvodajalcev v Veržeju (13.06.2020), krvodajalska akcija v Ljutomeru (29. in 30. julij).

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi