Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
20°C
6°C
JUTRI
14°C
10°C
2447

Obvestilo Medobčinskega inšpektorata in redarstva

Spoštovani občanke in občani!

 

Obveščam vas, da Odlok o zbiranju komunalnih odpadkov ter prevozu komunalnih odpadkov na območju Občine Križevci (Uradni list RS št. 37/2011) med drugim določa, da je prepovedano sežiganje odpadkov ter odlaganje odpadkov, ki se morajo oddati izvajalcu javne službe, izven za to določenih odlagališč oz. krajev. 

Dovoljeno je sežiganje suhih odpadkov iz hišnih vrtov v majhnih količinah, vendar le podnevi, do 18.ure, razen v nedeljo in na praznik. Ob tem je treba preprečiti nevarnosti in neprijetnosti, ki nastanejo zaradi dima, širjenja ognja in isker izven mesta sežiganja.

Globa za neupoštevanje  predpisanega znaša 100 eur.

Pozivamo vas, da ne sežigate  odpadkov, jih ne odlagate v naravo ter, da jih ne odlagate poleg ekoloških otokov. 

V kolikor imate kakršnokoli vprašanje, predlog, prijavo, se lahko kadarkoli obrnete na Medobčinski inšpektorat in redarstvo na št. 584 90 62

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi