Logo MojaObčina.si

Križevci

JUTRI
28°C
12°C
PON.
24°C
14°C
Deli

Občni zbor KORK Stara Nova vas

V soboto 9.3.2019 je bil občni zbor KORK  Stara Nova vas. Člane in krvodajalce sta pozdravila ga. Silva Duh predsednica OZ RK Ljutomer in podžupan g. Bogomir Gaberc.

KORK Stara Nova vas ima 7 bolničarjev, 93 članov in 70 krvodajalcev. V letu 2018 je kri darovalo 18 vaščanov, imeli so 23 odvzemov krvi in 7 odklonov.  

V lanskem letu so se člani udeležili srečanja krvodajalcev Slovenije v Veržeju, organizirali so izlet v Budimpešto in vaščane vabili na krvodajalske akcije.

Bolničarji so zasedli 2. mesto na regijskem preverjanju ekip prve pomoči v Radencih. Prav tako so nudili prvo pomoč na regijskem kvizu gasilske mladine, teku z naravo in dva dni na občinskem prazniku. Na teh prireditvah so imeli nekaj manjših poškodb, odrgnin, krčev v mišicah, padcev in zastrupitev z alkoholom. Dva bolničarja pa sta bila prva posredovalca v prometni nesreči v Stari Novi vasi, kjer sta nudila prvo pomoč ponesrečencu  do prihoda reševalcev.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi