Logo MojaObčina.si

Križevci

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
4°C
-3°C

3. vseslovenski pohod z rdečimi baloni

1323
Organizator: KULTURNO, TURISTIČNO IN IZOBRAŽEVALNO DRUŠTVO KELIH
Deli

Mednarodni dan redkih boleznise je prvič obeležil v Mariboru pred tremi leti v želji, da bi se s sprehodom z rdečimi baloni, našimi otroki in prijatelji sprehodili med ljudmi. Vse to v želji, da se družba ne bi bala drugačnih otrok. Da bi mimoidoči vrnil objem otroku z Downovim sindromom in da bi vsi skupaj nekoč le lahko sobivali.
Letošnji vseslovenski pohod je dobil nove razsežnosti. Rdeči baloni simbolizirajo upanje, veliko ljubezni, predvsem pa sprejemanje sleherne drugačnosti.Na Ptuju so denimo otroci narisali risbice za naše posebne otroke, starši so se z njimi o tem pogovarjali, skupaj pa so prepešačili majhen krog v mestnem jedru. 
Pohod sam ni nič posebnega. Gre le za sobivanje vse nas, s takšnimi in drugačnimi posebnimi potrebami.

Bodite z nami 4. marca 2017 na Glavnem trgu v Ljutomeru!

Več informacij:
www.portal13.org
Fotke: https://www.facebook.com/351577331589202/photos/?tab=album&album_id=788984347848496
Video: https://www.youtube.com/watch?v=T9CW8-g1zvU

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!