Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
9°C
JUTRI
24°C
8°C
Oceni objavo

Pešpot Pilštanj in vodna učna pot Lesično

Starodavni trg Pilštanj je danes ena od postojank na Emini romarski poti, ki povezuje kraje v Sloveniji in Avstriji, povezane s sveto Emo. V trgu, kjer si narava in kultura z bogato preteklostjo podajata roki, so številne zanimivosti: rumeni dren, pranger, Ajdovska žena, lipa, cerkev Sv. Mihaela, kapela Sv. Eme, razstava o šolstvu, obzidje nekdanjega gradu Peilensteina.

  • Dolžina poti: 4 km (Trška pot – 500m, Grajska pot – 600 m, Pot na Vino goro – 3000 m)
  • Potreben čas za ogled: 2 uri
  • Označitev: informativne in usmerjevalne table
  • Višinska razlika: 380 m nm. v. – najnižja točka, 519 m nm. v. – najvišja točka
  • Težavnost: primerna za obiskovalca s povprečnimi fizičnimi sposobnostmi
  • Začetek poti: trg Pilštanj
  • GPS koordinate začetka poti: x= 540 918, y= 106 307

Oglejte si tudi