Logo MojaObčina.si
JUTRI
18°C
15°C
TOR.
22°C
15°C
Oceni objavo

PGD KOMENDA ima prvič predsednico

129. redni volilni občni zbor Prostovoljnega gasilskega društva Komenda pokazal dobro delo društva. Prednost bodo dajali novim gasilnim vozilom, opremi, izobraževanju gasilcev in pripravi na 130-letnico društva.

Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Komenda je imelo 27. januarja zvečer 129. redni volilni občni zbor v prostorih Gasilskega doma Komenda. Udeležilo se ga je 33 članov in dva predstavnika mladih prihodnjih gasilcev; med člani tudi župan Jurij Kern, gasilski častnik I. stopnje, ki je gasilcem obljubil občinsko pomoč. Gasilsko zvezo (GZ) Komenda sta zastopala predsednik Jože Sušnik in poveljnik Janez Hlade (oba s Križa).

Na občnem zboru je bilo izvoljeno novo vodstvo UO (Upravnega odbora) PGD Komenda na čelu s predsednico Veroniko Jenc, njenim namestnikom Juretom Ravnikarjem, poveljnikom Antonom Smrekarjem in drugimi člani UO PGD Komenda.

Podeljena so bila številna priznanja in napredovanje Veroniki Bergant v častnika prve stopnje; med priznanji predsedniku Disciplinske komisije Jerneju Dacarju za 60 let gasilstva, častnemu članu PGD Komenda Francu Verhovniku pa za kar 70-letno delo pri gasilcih.

Vodenje Delovnega predsedstva občnega zbora so zaupali dosedanjemu poveljniku Stanislavu Poglajnu, ki je to nalogo vešče opravljal 15 let.

Iz poročil dosedanjega predsednika PGD Komenda Antona Smrekarja (društvu je predsedoval kar 16 let), poveljnika Slavka Poglajna, tajnice Simone Spruk, odgovorne za finance Mihaele Poglajen, tudi mentorice mladih gasilcev, predsednice Komisije za članice Veronike Jenc, predsednika Komisije za veterane Franca Verhovnika, orodjarja Roka Repenška, predsednika Disciplinske komisije Jerneja Dacarja in predsednika Nadzornega odbora društva so udeleženci občnega zbora lahko videli, da društvo deluje zelo uspešno kljub starim gasilnim vozilom in opremi. Lani je opravilo kar 17 intervencij (375 ur). Ima zelo prizadevno in močno žensko ekipo, devet novih mladih članov (šest jih je lani umrlo), lepe tekmovalne uspehe. 

Pod novim vodstvom ga čaka predvsem nujna nabava novih gasilnih vozil in opreme, nadaljnje izobraževanje mladih gasilcev in priprava na praznovanje 130-letnice društva leta 2024.

Dobro razpoloženje je na občnem zboru skalila žalostna novica, da je umrl 90-letni član društva Peter Peterlin (Orlov) s Podboršta. Gasilci ga bodo skupaj z drugimi pogrebniki pospremili k poslednjemu počitku prav danes, 30. januarja.

Nova predsednica UO PGD Komenda Veronika Jenc, prva ženska na tem mestu, prevzema dobro vodeno, uspešno in zaupanja vredno gasilsko društvo. Zato je bila njena ugotovitev: »Z roko v roki zmoremo vse!« prava, opogumljajoča tako zanjo s člani novega vodstva, kot z vsem PGD Komenda. Zares: Na pomoč za pomoč ljudem.


Besedilo in fotografije:

Jožef Pavlič


Oglejte si tudi