Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
12°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

Dosegli pisni dogovor, da nujna medicinska pomoč v Kamniku s stalno prisotnim

V sredo, 28. februarja 2024, je župan Komende Jurij Kern, skupaj z županom Občine Kamnik Matejem Slaparjem in direktorjem Zdravstvenega doma dr. Julija Polca Kamnik dr. med Sašem Reboljem dosegel pisni dogovor, da Nujna medicinska pomoč v Kamniku ostaja v obliki, kot jo imamo sedaj. Torej bo v službi Nujne medicinske pomoči Kamnik tudi dolgoročno še vedno STALNO PRISOTEN ZDRAVNIK, IN SICER 24 UR, VSE DNI V TEDNU, slednje pa bo po pisnem zagotovilu Ministrstva za zdravje zapisano tudi v prilogi prenovljenega Pravilnika o službi nujne medicinske pomoči. Omenjeni Pravilnik bo po besedah Ministrstva predvidoma sprejet do začetka poletja. 

Na srečanju z državnim sekretarjem Ministrstva za zdravje Denisom Kordežem in Darkom Čandrom, ki je na Ministrstvu za zdravje pristojen za področje nujne medicinske pomoči, sta bila sprejeta in podpisana 2 sklepa:
  • Enota nujne medicinske pomoči Zdravstvenega doma dr. Julija Polca Kamnik je dolgoročno prepoznana kot strateška točka za izvajanje nujne medicinske pomoči s stalno prisotnim zdravnikom (24/7), na območju občin Kamnik in Komenda.
  • Uradna potrditev vključenosti enote nujne medicinske pomoči Zdravstvenega doma dr. Julija Polca Kamnik, kot dolgoročna strateška točka za neprekinjeno izvajanje nujne medicinskem pomoči s stalno prisotnim zdravnikom (24/7), bo zapisana v besedilu in v Prilogi št. 1 spremenjenega Pravilnika o službi nujne medicinske pomoči.
Jurij Kern, župan Občine Komenda: »Vesel sem, da smo na današnjem sestanku ugotovili, da sta občini Komenda in Kamnik v strateškem delu mreže Nujne medicinske pomoči pomembni točki. Zavedamo se, da je to za nas korak naprej, zato se na tem mestu zahvaljujem Ministrstvu za zdravje, da so nam prisluhnili, in da smo sklenili dogovor, ki prinaša dodano vrednost za naše občanke in občane. Želimo si, da bo Pravilnik Nujne medicinske pomoči, ki bo podlaga za vse to, sprejet v roku, ki smo ga danes začrtali.«

Matej Slapar, župan Občine Kamnik: »Ponavljam, človek se po tem, ko ga piči kača, boji zvite vrvi, in letošnja sprememba uredbe je bila načrtovana že večkrat, prvič leta 2015, nato 2022, in prebivalci obeh občin, Kamnika in Komende, smo bili tudi tokrat pretreseni, da Kamnik ni bil prepoznan kot satelitski urgentni center. Pa vendar smo danes dobili zagotovilo, da bo Zdravstveni dom dr. Julija Polca Kamnik ostal strateška točka, kjer bo zdravnik prisoten in zagotovljen 24 ur na dan, sedem dni v tednu in to dolgoročno. To smo danes zapisali in verjamem, da bo ta sklep zapisan tudi v Pravilniku Nujne medicinske pomoči. Zadovoljni smo, da je bila ta odločitev danes sprejeta, saj bo krepila mrežo Nujne medicinske pomoči, ki pri nas v Kamniku odlično deluje, in bo to hkrati temelj za nadgradnjo in razvoj delovanja urgence pri nas.«
 
Dr. Sašo Rebolj, direktor Zdravstvenega doma dr. Julija Polca Kamnik: »Naša osnovna skrb je bila, da se na našem območju dolgoročno zagotovi Nujno medicinsko pomoč, 24 ur na dan z zdravnikom, in da se zdravstvena oskrba naših občank in občanov ne poslabša. Naš cilj je, da ostane, kar imamo, kajti ko ti nekaj vzamejo, to težko vzpostavimo nazaj, še posebej v zdajšnjih zdravstvenih razmerah, ki so kadrovsko in finančno kritične. Upam, da bo Ministrstvo za zdravje še naprej spremljalo potrebe prebivalstva in temu prilagodilo mrežo Nujne medicinske pomoči.«

Oglejte si tudi